Narodziny dziecka to zawsze czas wyjątkowy. Wszyscy rodzice chcą zapewnić mu jak największą wygodę, tak aby pierwsze chwile jego życia przebiegały w spokoju i szczęściu. Nie inaczej jest zresztą w przeciągu następnych dni, miesięcy i lat. Każdy pragnie, by jego pociecha mogła normalnie się rozwijać, dlatego przy takich okazjach (jeszcze przed porodem) zaopatrujemy się we wszelkie niezbędne akcesoria, które będą służyć naszemu niemowlakowi. W uprzywilejowanej sytuacji znajdują się rodzice, dla których nowe dziecko nie jest pierwszym, dzięki czemu posiadają już wszelkie artykuły dla dzieci, potrzebne bezpośrednio po narodzinach. Reszta zdać się musi na to, co znajdzie w sklepach dla dzieci.

 

boys-554375_640Ubranka dla dzieci

Największą część asortymentu tego typu zakładów stanowią rzecz jasna ubranka dla dzieci. Ich wybór jest obecnie na rynku naprawdę ogromny. Wszelkie produkty zróżnicowane są zarówno pod względem cenowym, użytych materiałów czy funkcjonalnych dodatków, jak

  • guziczki,
  • kieszenie,
  • drobne, nieszkodliwe zameczki.

 

baby-84552_640Ubranka dla niemowlaka

Podstawową odzieżą dla niemowlaka jest body. Istnieje kilka modeli, jednak najczęściej spotykane są odmiany kopertowe. Charakteryzują się one przede wszystkim wygodą – krój takiego ubranka jest tak wykonany, aby nie krępował ruchów dziecka i nie narażał go na niepotrzebne i bolesne obtarcia. Z reguły są one wykonane z wełny, która przepuszcza powietrze i zapewnia wspomnianą wygodę. Niewielkie zatrzaski, usytuowane w okolicach szyi dziecka i w kroku, zapewniają ponadto łatwość zakładania, co w przypadku tak małego dziecka jest sporym atutem. W zależności od pory roku, można zdecydować się na body z krótkim bądź długim rękawem. Obecne na rynku produkty, poza wspomnianymi właściwościami funkcjonalnymi, różnią się między sobą jedynie kolorem i śmiesznymi wzorami, często nakładanymi na ubranko.

Body to oczywiście nie wszystko. W sklepie dla dzieci zaopatrzyć się możemy w wiele innych ubranek. Wymienić można chociażby wygodne i ocieplane dresy, liczne czapeczki, kaftaniki, buciki, skarpetki czy gustowne sukienki dla dziewczynek. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego rodzica jest także beciki. Muszą być rzecz jasna bardzo miękkie w dotyku, tak aby delikatna skóra niemowlaka nie została podrażniona. Zazwyczaj są one skonstruowane w formie rożka, czasem wyposażonego w niewielki, ocieplany kapturek. Dość sporą kategorią są również wszelkie ubranka przydatne w trakcie snu. Jak wiadomo, niemowlaki powinny spać ponad 15 godzin dzienne, dlatego niezbędne jest zaopatrzenie się różnego rodzaju śpioszki, szlafroki, śpiworki, majtki czy kalesony. Takie wyposażenie z pewnością będzie wystarczające dla naszego dziecka.

 

baby-587922_640Akcesoria dla niemowląt

Poza odzieżą warto jednak zwrócić uwagę także na wszelkie akcesoria niemowlęce dostępne w sklepie. Mowa tu między innymi o artykułach higienicznych, takich jak chustki, ściereczki, ceratki czy ochronne folie na przewijak bądź łóżeczko. Warto zaopatrzyć się także w specjalne preparaty, które posłużą nam do odpowiedniej dezynfekcji smoczków i butelek. Nie należy zapominać również o szerokiej gamie szczotek, leżaków, termometrów czy wanienek. Obowiązkowe są także liczne zabawki, dzięki którym nasze dziecko będzie mogło poznawać otaczający go świat.

 


 

rocking-horse-33719_640Więcej:

  • Bobonierka – forma oferująca akcesoria niemowlęce, np. zabawki edukacyjne, krzesełka do karmienia bądź chodzik
  • Maluchy – portal dla rodziców
  • Baby line – przedsiębiorstwo posiadające w ofercie akcesoria oraz ubranka dla niemowląt i dzieci

 


 

children-50209_640Podsumowanie

Jak widać, wszelkiego rodzaju ubrań i innych artykułów jest naprawdę sporo. Co prawda wiążą się one z pewnym wydatkiem, jednak żaden rodzic nie może zaprzeczyć temu, iż każda zainwestowana złotówka jest potrzebna. Czas bezpośrednio po narodzinach jest bardzo trudnym okresem, zarówno dla rodziców, jak i niemowlaka, dlatego warto zapewnić mu jak największa wygodę, dzięki czemu będzie w stanie rozwijać się w komfortowych warunkach.