Aplikacje mobilne – komu zlecić ich wykonanie?

Coraz większa popularnością cieszą się telefony komórkowe. Już nikt nie wyobraża sobie bez nich życia. Telefony nie służą już nam tylko do odbierania połączeń, czy pisania SMS-ów. Telefony komórkowe stały się drugimi komputerami. Dlatego aplikację na telefon stają się coraz bardziej popularne i wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia.

Jak samemu stworzyć aplikację na androida?

tworzenie aplikacji internetowychTworzenie aplikacji na androida na pewno nie jest łatwym zadaniem szczególnie dla laika, ponieważ trzeba znać takie języki jak Java, Objective-C. Aby łatwiejsze było tworzenie tego typu rzeczy powstaje wiele programów, które mogą nam to ułatwić. Pierwszym krokiem tworzenia swojej własnej aplikacji jest dobry pomysł. Musimy wiedzieć jakie funkcje ma pełnić nasza aplikacja, co sprawi, że będzie atrakcyjna. Drugi etap to projekt funkcjonalny. Przede wszystkim ustala się funkcjonalność naszej aplikacji, wygląd poszczególnych stron. Wszystko to ma sprawić, że obsługiwanie danej aplikacji będzie przejrzyste oraz nie będzie sprawiało żadnego kłopotu. Ważnym etapem powstawanie aplikacji na androida jest projektowanie graficzne. Wygląd jest bardzo ważny i wpływa na komfort użytkowania. Również ważny jest dobór ikony naszej aplikacji, która będzie widoczna na ekranie naszego telefonu. Kolejny etap to wdrożenia oraz testowanie. Na tym etapie sprawdza się, czy nasza aplikacja działa prawidłowo, w razie jakichkolwiek błędów poprawia się ją. Ostatnim etapem jest marketing, aby nasza aplikacja stała się popularna oraz przynosiła zyski. Ważne jest umieszczenie jej w sklepach mobilnych, aby każdy miał do niej dostęp i mógł ją ściągnąć bez problemu. O czym powinno się wiedzieć podczas tworzenia aplikacji mobilnych?Tworzenie aplikacji mobilnych może odbywać się na trzy sposoby:

  • HTML,
  • Natywna,
  • Hybrydowa

Aplikacja mobilna, którą tworzymy powinna być przede wszystkim szybko działać. Dobrze jeśli dana aplikacja działa również offline. Problem jaki pojawia się podczas tworzenia aplikacji mobilnych to piksele jak również skalowanie sprzętowe. Także ważnym aspektem jest projektowanie pod ekran dotykowy. Niektórzy projektanci o tym zapominają i w takich przypadkach daną aplikację ciężko się obsługuje bo nie jest się w stanie czasem wejść w dana opcję.

Dla kogo jest oprogramowanie na zamówienie?

projektowanie aplikacji mobilnychWiele aplikacji powstaje na zamówienie danych przedsiębiorstw, czy firm. Bardzo często aplikacje na zamówienie powstają równolegle ze stroną internetową. Taka aplikacja umożliwi nam przeglądanie danej strony przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Poza tym zależnie od firmy można skorzystać z usługi. Najczęściej wykonanie takich aplikacji zleca się firmom, które się tym zajmują. Firmy takie tworzą najbardziej optymalne oraz funkcjonalne aplikację. Aplikacje na zamówienie mogą być tworzone indywidualnie lub z gotowych modułów. Aplikacjami takimi mogą być przewodniki po mieście, sklep internetowy czy informacja turystyczna.

Czym są aplikacje dedykowane?

tworzenie aplikacji na androidaAplikacja dedykowana jest rodzajem aplikacji, która jest tworzona na potrzeby indywidualne. Najczęściej jest tworzona na potrzeby przedsiębiorstw lub instytucji. Taka aplikacja jest tworzona na podstawie wytycznych zleceniodawcy. Taka aplikacja zaspokaja potrzeby danej działalności. Gotowe rozwiązania bardzo często nie spełniają swoich funkcji, a taka aplikacja mobilna tworzona na zamówienie na pewno sprosta wymaganiom klientów. W dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko posiadać swoją stronę internetową, ważne by działała ona na telefonie komórkowy i to w sposób ułatwiający obsługę. Aplikacje dedykowane bardzo często są tworzone dla sklepów internetowych, również dla usług turystycznych. To dzięki niej można zarezerwować pokój w hotelu lub pensjonacie.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Yarmobile – witryna internetowa przedsiębiorstwa tworzącego aplikacje mobilne dla firm
  • Graphcom – strona internetowa firmy projektującej oprogramowanie na zamówienie
  • Spidersweb.pl – blog poświęcony internetowi oraz nowym technologiom

Podsumowanie

Aplikacje telefoniczne stają się nieodzownym elementem naszego życia. Aplikacje bardzo często są tworzone na zamówienie dla konkretnych firm. Jedne są ogólnodostępne, inne znowu są dla wybranych użytkowników. Wszystko zależy od tematu jakiego dotyczą.