Planowanie wakacji na południu może przysporzyć sporo problemów chociażby ze względu na tereny górzyste oraz atrakcyjność wielu miast i okolic. Warto udać się w miejsce zaciszne, dalekie od zgiełku wielkich miast i gwaru. Atrakcje w Parku Narodowym przykuwają uwagę coraz większej liczby turystów, którzy są spragnieni obcowania z naturą.

Jakie atrakcje można spotkać w Ojcowskim Parku Narodowym?

atrakcje w ojcowskim parku narodowymDla tych, którzy lubią piesze wycieczki i wypoczynek wśród zieleni interesującym miejscem byłby Ojców i jego okolice. Tereny zielone oraz ciekawe zabytki to tylko niektóre atrakcje w Ojcowskim Parku Narodowym. Mimo tak dużego obszaru, wiele osób omija szerokim łukiem to miejsce. Przyczyną może być brak odpowiedniej reklamy tego terenu. Nie można bowiem reklamować czegoś, co jest ogólnodostępne. Warto podkreślić, że atrakcje w Ojcowskim Parku Narodowym mogą zaskoczyć wielu turystów. Znajdą się tu zabytki takie jak zamek czy ciekawe miejsca widokowe, które rozpościerają się na najbliższą okolicę. Bardzo istotną atrakcją są także różnego rodzaju zwierzęta zamieszkujące Park Narodowy. Oprócz ptactwa można napotkać wiele niespotykanych gatunków, które warto sfotografować. Przed rozpoczęciem zwiedzania opłaca się zabrać ze sobą mapę lub wnikliwie przestudiować ogólną planszę parku. Zwiedzi się dzięki temu interesujące miejsca, a także uniknie się zagubienia.

Należy podkreślić, iż atrakcje w Ojcowskim Parku Narodowym coraz bardziej wychodzą poza standardowy schemat. Aby móc cieszyć się pięknem natury należy pamiętać o podstawowych zasadach przebywania w takiego typu parkach. Elementarną zasadą jest zakaz dotykania i zrywania kwiatów. Nie wolno też wychodzić poza wyznaczoną ścieżkę. Należy zachować ciszę i nie rozpalać ognisk. Wybierając się na spacer trzeba podziwiać piękno przyrody.