Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu. Wszystko w tym dniu powinno być idealne i dopięte na ostatni guzik. Ważnym aspektem tego dnia jest także podróż na ceremonię ślubu, a następnie na wesele.

Czy dywaniki dekoracyjne są ważnym elementem samochodów weselnych?

SamochódOprócz wyglądu zewnętrznego, taki samochód powinien również prezentować się dostojnie w środku. Jednymi z elementów dekoracyjnych w samochodach są dywaniki samochodowe. Dywaniki mogą być gumowe lub wykonane z weluru. Oprócz walorów estetycznych takie dywaniki zabezpieczają podłogę przed brudem i uszkodzeniami. Gumowe dywaniki są mniej dekoracyjne, ale bardzo dobrze sprawdzają się w zimowe i deszczowe dni. Materiał ten jest wodoodporny, a poza tym łatwo jest go utrzymać w czystości. Struktura takich dywaników zbiera wszelki brud i wodę, które są wnoszone do samochodu. Dywaniki welurowe bardzo dobrze wyglądają wewnątrz auta, poza tym można je dostać w praktycznie każdych kolorach. Welur jest bardzo wytrzymałym materiałem, więc ciężko zniszczyć takie dywaniki. Na rynku również można spotkać dywaniki gumowo-welurowe. Takie dywaniki bardzo dobrze wyglądają, a poza tym chronią podłogę auta. Wszystkie dywaniki są odporne na ekstremalne temperatury., poza tym sprawiają, ze komfort podczas jazdy jest wyższy. Wiele z nich posiada kolce od spodu, które zapobiegają poruszaniu się dywanika podczas jazdy.

Jakim samochodem do ślubu?

Samochód do ślubuWażnym wyborem jest rodzaj auta, którym Para Młoda ma pojechać do ślubu. Można postawić na nowoczesność, na auto sportowe, limuzynę, czy samochód historyczny. Jeśli stawia się na nowoczesność to jednym z dobrych wyborów będzie na pewno nowsze modele VW Passat. Taki samochód na pewno będzie wyglądał elegancko i stylowo. Samochód do ślubu może być również o charakterze historycznym. Popularnymi samochodami zabytkowymi wynajmowanymi do ślubu są:

 • Alfy,
 • Daimlery,
 • Mercedesy,
 • londyńskie taksówki,
 • Syrenki,
 • Chevrolety.

Bardzo często wynajmowane są limuzyny, które gwarantują dużo miejsca, szczególnie dla Pani Młodej w dużej sukni. Często takie limuzyny wyposażone są w barek, czy w telewizor. Również do ślubu można pojechać wynajęta karocą z końmi. Taki środek transportu, że ślub może być wydarzeniem jak z bajki. Niektóre z takich karoc, podobnie jak limuzyny posiadają małe barki. Bardziej nowoczesne pary mogą postawić na auta sportowe, jak np. na sportowe cabrio lub porsche.

Jak ozdobić auto na wesele?

Auto do ślubuWażnym aspektem każdego samochodu weselnego jest jego dekoracja. W większych miastach, jak np. w Poznaniu, Łodzi czy warszawie istnieje wiele firm zajmujących się dekoracją takich samochodów, ale można również wykonywać to samemu. Ważne by dekoracje były odpowiednio rozmieszona i miała odpowiednią koncepcje. Jeśli ma się mały budżet, to warto do ślubu pojechać własnym autem, taki samochód wystarczy w oryginalny sposób udekorować. Niektórzy twierdzą, że auto na wesele jest wizytówką przyszłego małżeństwa. Dlatego warto zainwestować w świeże kwiaty. Przede wszystkim taka dekoracja wygląda o wiele lepiej niż ta ze sztucznych kwiatów. Wada świeżych kwiatów jest fakt, że są one podatne na warunki atmosferyczne. Zimą ulegają szybko przemarznięciu, a latem za to szybko się wysuszają. Najczęściej stosowanymi dekoracjami aut ślubnych są:

 • baloniki,
 • kokardy,
 • wstążki,
 • kwiaty,
 • plastikowe figurki,
 • tablice rejestracyjne,
 • girlandy,
 • materiały.

Dekoracje aut ślubnych są przede wszystkim uzależnione od gustów narzeczonych. Również dekoracje zależą od rodzaju samochodu. Obecnie bardzo popularne są motywy graficzne. Taki rodzaj dekoracji jest na pewno wytrzymalszy od kwiatów. Wynajmując pojazd do ślubu, niektóre z firm oferują od razy dekorację takiego auta.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Słowem podsumowania:

Auto na wesele jest bardzo ważnym elementem dnia ślubu. Taki samochód można wynająć, lub jechać własnym. Do tego należy pamiętać o dekoracjach takiego pojazdu, by pozostał on w pamięci Państwa Młodych oraz ich gości.