Automatyczny parking na samochody osobowe

 

Bardzo łatwo zauważyć, że na drogach mamy coraz więcej samochodów. Niestety ilość miejsc parkingowych nie rośnie proporcjonalnie do wzrastającej liczby samochodów. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest budowa piętrowych parkingów, a jeszcze lepszym rozwiązaniem jest automatyzacja takich parkingów.

Działanie automatycznego parkingu

Parkingi automatyczneTechnologia jest na tyle rozwinięta, że stopniowo zastępuje ludzi w wielu czynnościach codziennych. Od niedawna do naszej dyspozycji mamy parkingi automatyczne. Działanie tego urządzenia, o ile parking automatyczny można nazwać urządzeniem, jest dość proste. Parking automatyczny składa się ze specjalnych platform parkingowych oraz bardzo wydajnego silnika, który porusza tymi platformami. Platformy wyposażone są w specjalne czujniki, dzięki temu do systemu sterującego wysyłane są sygnały informujące o wolnych oraz o zajętych platformach parkingowych. Póki co tego rodzaju parkingi automatyczne przeznaczone są tylko i wyłącznie dla samochodów osobowych o standardowych rozmiarach. Bardzo prawdopodobne jest to, że system zostanie na tyle rozbudowany, że z takich parkingów będą mogli korzystać również właściciele samochodów ciężarowych. Największą zaletą takich parkingów jest to, że dzięki nim zaoszczędzamy mnóstwo miejsca. Jeden taki parking jest w stanie pomieścić ponad dwadzieścia samochodów, a jego powierzchnia zajmuje tyle samo co cztery zwykłe miejsca parkingowe. Dzięki takim parkingom nie musimy również długo szukać swojego auta.

Tego rodzaju rozwiązanie problemu z miejscami parkingowymi stale zyskują na popularności. Stosowane są na całym świecie, a od nie dawna mamy taki parking w naszym kraju. Bardzo prawdopodobne jest to, że takie zautomatyzowane parkingi rozprzestrzenią się na teren całego kraju.