Bakterie jelitowe z gatunku akkermansia muciniphila

Od lat naukowcy szukają najskuteczniejszego sposobu na walkę z różnego rodzaju chorobami. Jedną z takich chorób jest między innymi otyłość, która często współistnieje z cukrzycą. Nadwaga dotyka nie tylko osoby dorosłe i starsze ale również dzieci i młodzież.

Bakterie skuteczna broń w walce z chorobą

bakterie akkermansia muciniphilaOtyłość stała się chorobą cywilizacyjną. Szybkie tempo życia nieregularne jedzenie i uboga dieta bogata tłuszcze i węglowodany są głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy. Lekarze i naukowcy od lat nawołują do zmiany diety i przestrzegania najmłodszych przed złymi nawykami żywieniowymi. Naukowcy prześcigają się w znalezieniu jak najlepszej metody walki z otyłością. W ostatnich latach zauważono, że bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym człowieka oraz innych ssaków mają wpływ na występowanie nadwagi. Brak tych bakterii lub niewielka ich ilość odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Bakterie te zapobiegają powstawaniu otyłości oraz mogą wspomóc walkę z nadwagą. Żywbakterie akkermansia muciniphila zmniejszają przyrost wagi. U ludzi mają również wpływ na cukrzycę oraz nadciśnienie. Zatem bakterie te chronią nas przed rozwojem groźnych chorób, których powikłania i leczenie jest bardzo trudne i specyficzne. Prawidłowej florze jelitowej lekarze przypisują bardzo ważną rolę w odporności. Bakterie cały czas poddawane są badaniom jednak specjaliści uważają że jest to przełomowe odkrycie w walce z różnymi schorzeniami. Aby leczenie było skuteczne konieczne jest podawanie żywych kultur bakterii.

Bakterie jelitowe wspomagają nasz organizm w walce z chorobami. Coraz większa wiedza na temat ludzkiego organizmu pozwoli na skuteczną walkę ze schorzeniami, które wyniszczają zdrowie i mają negatywny wpływ na psychikę chorych. Badania są cały czas w toku i z pewnością kolejne lata dadzą nam więcej odpowiedzi.