Balony z nadrukiem na weselu – czy to dobry pomysł?

Ludzie coraz bardziej prześcigają się w pomysłach na urządzanie wesela. Każdy chce, żeby przede wszystkim było oryginalnie i zachwycająco. Czemu więc nie wypróbować zamiast zwykłych białych i różowych balonów, balonów z nadrukiem? Pomysł wydaje się ciekawy, jeżeli tylko dobrze go przeprowadzić od początku do końca.

Balony z nadrukiem – co na nich umieścić?

balony z nadrukiemMożecie kombinować, co umieścić na takich balonach. Zachęcam do dłuższego zastanowienia raczej, aniżeli pójścia na żywioł. Najlepiej wyobrazić sobie najpierw, jak balony będą rozmieszczone podczas tej nocnej imprezy. Wskazane, aby nie wszystkie były ozdobione, bo wtedy będzie się to wszystko razem lepiej prezentowało. Co za dużo, to bowiem niezdrowo. Możliwe typy nadruków:

  • standardowe
  • nadruk twojego projektu
  • sam tekst
  • tylko obraz
  • obrazek i tekst
  • wasze zdjęcie

Jak widzisz, możliwości jest całkiem sporo. Wybierzcie opcję, która najbardziej przypadnie wam do gustu. Myślę, że nie warto korzystać ze zbyt dużej ilości balonów z nadrukiem, bo wtedy zleją się one w jedną całość. Poza tym wesele będzie wyglądać jak jakaś impreza branżowa, a tego chyba byśmy nie chcieli. Lepiej, jeżeli nadruki na balonach będą służyły do podkreślenia ważnych miejsc przestrzeni, na przykład miejsca, gdzie zasiada Para Młoda. Bardziej interesujące wydaje mi się także samodzielnie skomponowanie grafiki, która ma się pojawić na balonach niż korzystanie z gotowych wzorów. To zawsze jest bardziej naturalne, poza tym pozwala zgrać ze sobą różne elementy wystroju. Jeżeli na przykład macie własny styl wybrany do weselnych zaproszeń, zawieszek na butelki i tak dalej, to można go wykorzystać także na balonach.

Zdjęcia ślubne z balonami

czerwone balony na weseleKiedy zrobicie sobie balonowe nadruki można je w nietypowy sposób wykorzystać podczas sesji zdjęciowej. Najlepiej, jeżeli jest to jakiś skromny napis, zamiast wielkich emblematów. Można pobawić się w burzę mózgów i wybrać jakieś kreatywne stwierdzenie. Dzięki temu fotograf ślubny z chęcią uwieczni na przykład charakterystyczne dla Pary Młodej powiedzonko. Widziałam taką sesję we Wrocławiu. Zdjęcia ślubne z balonami są naprawdę urocze. Poza tym nawet gładkie balony stwarzają możliwość pewnego fotomontażu i dodania na nich różnych tekstów później. To także dość chętnie wykorzystywany motyw. Balony to taki drobiazg, który pozwoli nadać przestrzeni bardziej odświętnego charakteru. Na weselach często są obecne, jednak przeważnie w standardowych kolorach, bez żadnych udziwnień. Może pomysł z umieszczeniem na balonie jakiegoś krótkiego hasła albo ładnego zdjęcia, to dobra myśl. Pozwolą one wyróżnić wasze wesele spośród innych.

Dj na wesele – balonowe zabawy

dj na weseluBalony przydają się także podczas oczepinowych zabaw czy po prostu do rozkręcenia towarzystwa. Jeśli na przykład na balonach będą słowa: ona i on, to wykorzysta się je do jednej z najbardziej znanych gier weselnych. Inną możliwością jest na przykład zaproponowanie, aby dj na wesele zorganizował konkurencję z poszukiwaniem balona z konkretnym napisem. To sprawdzi się wtedy, gdy balonów jest szczególnie dużo i na przykład stworzone są z nich nawet potężne dekoracje. Wówczas niech kilka balonów ma na sobie jakiś nadruk, a tylko jeden będzie właściwy. W takim balonie może czekać na znalazcę jakaś śmieszna nagroda. Uczestniczyłam w takiej zabawie w Warszawie, ale niestety nie udało się wygrać. Szkoda, bo akurat wyróżnienie znalazcy było hojne – wycieczka do aquaparku. To są jednak tylko luźne pomysły na wykorzystanie balonów z nadrukami i bez. Ty możesz mieć znacznie więcej własnych. Najlepiej zróbcie sobie małą burzę mózgów, a następnie wybierzcie pomysł, który wzbudzi w was najwięcej pozytywnych emocji.


Więcej na temat poruszanych zagadnień:

  • Balonyzlogo.pl – strona internetowa firmy tworzącej balony z nadrukiem
  • DJ Sławek – strona internetowa DJ na wesele z okolic Bielska na Śląsku
  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy z poradami związanym ze ślubem i weselem

Podsumowanie

Balony z nadrukiem to ciekawa opcja na urozmaicenie wesela. Nie muszą pełnić jedynie funkcji dekoracyjnej, ale można nadać im dodatkowe znaczenie poprzez wykorzystanie w czasie zabaw lub zdjęć plenerowych. Z pewnością nie każdemu spodoba się taka koncepcja. Wiele zależy także od charakteru całej imprezy. Nie do każdego stylu pasować będą balony w ogóle. Najważniejsze, żeby wszystko się ze sobą zgrało i podobało się Młodym.