Szkło – nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne

balustrady całoszklaneZabudowy szklane są dzisiaj obecne w budynkach użyteczności publicznej, a także w prywatnych domach i mieszkaniach. Stanowią przykład rozwiązania architektonicznego, które łączy w sobie styl i funkcjonalność.

Do najczęściej spotykanych elementów tego rodzaju należą szklane:

  • balustrady,
  • ściany,
  • drzwi,
  • zadaszenia,
  • witryny sklepowe,
  • panele ze szkła,
  • kabiny prysznicowe.

wood-628508_640Profesjonalne wykonanie ścian wiąże się z kompleksową realizacją usług – sporządzeniem pomiarów, wykonaniem projektu, przygotowaniem poszczególnych komponentów i montażem instalacji. Stosowanie szklanych systemów ściennych umożliwia tworzenie mobilnych konstrukcji, bezpiecznych i wygodnych w transporcie. Ściany stałe sporządzane są natomiast z pojedynczych tafli, które można opcjonalnie zestawiać z różnymi wariantami drzwi wewnętrznych. Istnieje możliwość montowania skrzydeł uchylnych z automatycznym systemem zamykania, który ułatwi użytkowanie, szczególnie w miejscach najbardziej uczęszczanych.

Małe przestrzenie sprzyjają stosowaniu drzwi przesuwnych, które w ekonomiczny sposób rozwiązują problem ograniczonego metrażu. Konstrukcje systemowe pozwalają dowolnie kształtować przestrzeń zabudowy trwałej i tymczasowej. Idealnie sprawdzają się przy aranżowaniu powierzchni biurowych, handlowych i użytkowych wewnątrz budynków. Umożliwiają tworzenie oddzielnych stanowisk pracy, sektorów, boksów i parawanów. Szkło jest podstawowym budulcem witryn sklepowych, gablot wystawowych i wszelkiego rodzaju wnętrz o charakterze ekspozycyjnym. Tym samym stało się nieodłącznym komponentem wyposażenia galerii i pasaży handlowych. Przeszklone powierzchnie sklepowe to funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie.

Do standardowego wyposażenia sklepów odzieżowych należą również lustra, wykonywane na indywidualne zamówienie. W budynkach mieszkalnych najczęściej spotykanym elementem szklanej zabudowy są kabiny prysznicowe. Skrzydła łazienkowe montowane są z zastosowaniem punktowych mocowań i zawiasów, co pozwala wyeliminować tradycyjne listwy i obramowania, ograniczając tym samym osadzanie się kamienia. Przeszklone kabiny dodają nawet niewielkim wnętrzom lekkości i przestrzeni. Zabudowy szklane montowane w domach prywatnych to również drzwi oraz balustrady.

 

systemy balustradSystemy balustrad

Szklane balustrady montowane są w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej. Tego rodzaju wyposażenie można zestawiać z elementami wykonanymi z drewna, kamienia i metalu, co daje możliwość kształtowania dekoracji wnętrza zgodnie z najbardziej wygórowanymi oczekiwaniami. Balustrady całoszklane montowane są z wykorzystaniem systemu punktowych mocowań, które pozwalają na sporządzanie konstrukcji z dużych tafli szkła o wysokich walorach estetycznych. Instalacje tego rodzaju wykonuje się ze szkła hartowanego lub szkła laminowanego, które jest gwarancją bezpieczeństwa.

Szkło laminowane wykonuje się poprzez sklejanie dwóch tafli warstwą folii wewnętrznej. W przypadku rozbicia tafli szkła, warstwa folii zabezpiecza instalację przed kruszeniem się odłamków, minimalizując powstawanie szkód. Łączenie szklanych balustrad z funkcjonalnymi systemami poręczy drewnianych i aluminiowych umożliwia wygodne i długotrwałe użytkowanie. Popularnym rozwiązaniem, stosowanym przy zabezpieczaniu klatek schodowych, balkonów i tarasów, są też balustrady aluminiowe. Mogą być stosowane wewnątrz budynków oraz jako instalacje zewnętrzne.

 

Elementy tego rodzaju wykonuje się z aluminium pokrytego lakierem proszkowym. Wśród dostępnych wersji kolorystycznych przeważają metaliczne odcienie złota, grafitu i patyny.

 


 

 

architecture-166534_640Więcej:

 


stairs-453801_640Dekoracyjne systemy balustrad to popularne dzisiaj rozwiązanie architektoniczne, które łączy w sobie nowoczesny styl i komfort użytkowania.