Jestem lekarzem stomatologiem. Moi pacjenci często mają wiele pytań na temat tego, jak tworzy się protezę. Chętnie udzielam im odpowiedzi, ponieważ wiem, iż wizja noszenia sztucznych zębów dla niektórych wiąże się z różnymi obawami. Wiedza na temat poszczególnych elementów procesu, który ma nastąpić zmniejsza ich stres. Świadomość tego, przez co właściwie muszą przejść przywraca im pewność siebie.

Ubarwienie sztucznego uzębienia

barwniki do zębów sztucznychPacjenci naszego gabinetu stomatologicznego obawiają się, że noszenie protezy wiąże się z dyskomfortem. Zgodnie z powszechnym przeświadczeniem, uważają, że niezależnie od tego, co stosują, zęby będą niestabilne i niewygodne. Uspokajam ich i polecam produkty używane w naszej placówce, ponieważ wiem, że zostały dokładnie wyselekcjonowane i są najwyższej jakości. Boją się również, że „sztuczna szczęka” będzie rzucała się w oczy podczas bezpośredniego kontaktu. Wtedy pokazuję im farby opakerowe i woski do podcieni, których używa się do produkcji protez w naszej firmie. Daję im słowo, że stosowane tutaj barwniki do zębów sztucznych nie uczulają, a perfekcyjnie maskują metalowe części i sprawiają, że zęby wyglądają bardzo naturalnie. Trafnie imitują normalny wygląd szkliwa, wraz z jego drobnymi defektami, dzięki czemu nikomu nie przychodzi na myśl proteza. Barwniki te stosujemy już od dłuższego czasu.

Zarówno my, jak i nasi klienci jesteśmy zadowoleni z efektów końcowych uzyskanych dzięki profesjonalnemu ubarwieniu. Nadanie naturalnego kolorytu sztucznym zębom momentami zakrawa o sztukę, jest to przecież proces twórczy. Barwniki zamawiamy od zaufanej firmy i wielokrotnie mogliśmy przetestować ich jakość. Zapewniamy, że nie ma się czego obawiać – nikt znajomy nie odróżni naszej ingerencji od zęba naturalnego.