Biała czekolada w kremie

Jak w prosty sposób przygotować przepyszny, ale domowy deser w szybki sposób? Przyda nam się kilka głównych składników, dzięki którym powstanie coś bardzo dobrego, niewielkim nakładem naszej pracy. Takimi półproduktami, które warto mieć w domu jest gotowy biszkopt, biała czekolada w kremie i to tego jakieś dodatki w postaci świeżym lub mrożonych owoców, płatków czekolady czy też bitej śmietany. A więcej na ten temat w dalszej części tego tekstu.

O zastosowaniu kremu z białej czekolady

krem biała czekoladaIlość deserów, jakie możemy przyrządzić samemu w domu jest przeogromna. Jednak duża część z tych deserów jest naprawdę czasochłonna, a my zwykle mamy ochotę na coś słodkiego po sytym obiedzie. Wtedy natomiast nie mamy zbyt dużo siły, by przez następną godzinę stać w kuchni i przygotowywać coś słodkiego. Natomiast, gdy zapraszamy gości, nie bardzo wypada zaopatrzyć się w coś gotowego. Wtedy właśnie dobrze jest mieć pod ręką jakieś półprodukty, które w kilka minut można przeistoczyć w coś domowego, ładnie wyglądającego i zdecydowanie pysznego. Jak już wspomniano, może to być na przykład gotowany biszkopt, który wystarczy przekroić i przełożyć kremem. Jeśli chodzi o idealny do przełożenia ciasta krem biała czekolada sprawdzi się tutaj idealnie. Dodatkowo dla kontrastu wierzch ciasta można udekorować ciemną czekoladą. Nie zapomnijmy o zdrowych dodatkach w postaci sezonowych owoców obok lub na cieście.

Jak widzimy, można w prosty sposób – i co ważniejsze – bardzo szybki, stworzyć przepyszny deser, który będzie idealnym smakołykiem. Świetnie sprawdzi się w momencie, gdy musimy szybko przygotować jakiś pyszny deser, na przykład na wizytę gości. Zwykły biszkopt, a w środku biała czekolada, dodatki w postaci świeżych owoców i możemy mieć naprawdę imponujący deser.