Otwartość granic Unii Europejskiej sprawia, że podróże po Europie są bardzo popularne. Przy okazji wiele osób wyjechało z kraju za granice do lepszej pracy. Podróże między Polską, a innymi państwami ułatwiają firmy, trek w swojej ofercie wynajmują busy właśnie na taką podróż.

Podróż Eurotunelem busem do Anglii

Bus do przewozu osóbPierwszym z krajów do którego wyjechało wielu Polaków jest Anglia. W tym kierunku oprócz pokonania dróg Niemiec i Francji, potrzebne jest przedostanie się przez kanał La Manche. Zazwyczaj busy Anglia Polska wybierają Eurotunel. Również busy do Anglii mogą pokonać kanał promem. Eurotunel jest tunelem kolejowym, który łączy Francję i Anglię. Podróż pociągiem pod kanałem trwa około 35 minut. Pociągi pod kanałem jedzą często. Busy wjeżdżające do tunelu automatycznie wjeżdżają na pociąg. Pracownicy tunelu pomagają w umieszczeniu busa w odpowiednim miejscu. Podczas podróży pociągiem możliwe jest wyjście z pojazdu. Pociągi kursujące pod tunelem nie maja wygód, jednak są wyposażone w toalety. Tunel ma trzy biegi, po jednym dla każdego kierunku, oraz jeden dodatkowy dla serwisów. Tunel łączy Calais we Francji z Folkestone w Anglii. Do tego jest dobrze połączony z autostradami i trasami szybkiego ruchy w tych dwóch państwach. Pociągi w tunelu poruszają się z prędkością 160 km/h. Jeden skład może zabrać 120 samochodów osobowych, oraz 12 autobusów. Samochody które maja napęd LPG oraz hybrydy nie mogą korzystać z tego typu podróży przez kanał La Manche. Podróż tunelem jest alternatywą dla osób, które nie chcą przeprawiać się promem, mają chorobę lokomocyjna lub boją się wody. Jednak jest odradzany osobom, które mają klaustrofobie. Jeśli się podróżuje busem, to warto się dowiedzieć od kierowcy, czy na pociąg ma się rezerwację. Jeśli tak nie jest to okaże się, że na miejscu będzie można nawet czekać kilka godzin na pociąg.

 

Podróż busem do Holandii w celach turystycznych

Inną popularną trasą z Polski jest trasa do Holandii. Ta trasa jest bardzo popularna, przykładowo busy do Holandii z Olsztyna odjeżdżają codziennie. W tym kierunku nie tylko odjeżdżają osoby, które tam pracują, ale również wiele osób jeździ do Holandii w celach turystycznych. W tym kraju jest wiele miast, które warto odwiedzić:

  • Amsterdam
  • Delft
  • Gouda
  • Alkmaar
  • Haga
  • Leiden

Bus na ulicyHolandia jest krajem z pięknymi tulipanowymi dolinami. Do tego nieodzownym elementem krajobrazu są wiatraki. W tym kraju można znaleźć wiele średniowiecznych zamków. Dobrym sposobem na zwiedzanie np. stolicy tego kraju jest podróż statkiem kanałami. W ten sposób można podziwiać piękną, zwartą zabudowę tego miasta. Nie można zapominać o Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie. Można tam nie tylko zapoznać się z twórczością tego malarza, ale również z obrazami innych twórców, jak np.: Munka. W Holandii znajduje się jedno z największym Legolandów. Nie jest to na pewno tylko i wyłącznie rozrywka dla najmłodszych.

 

Komfort podróży busem z Niemiec do Polski

Komfortowy busPodróże do krajów zagranicznych, w tym Niemiec nie muszą być udręką. Busy z Niemiec do Polski bardzo często są wyposażone w Wi-Fi. Sprawia to, że podróż mija szybko. Internet w busie nie tylko może być wykorzystywany do rozrywki, również w czasie podróży można pracować i załatwiać sprawy prywatne. Obecnie wszystkie busy są wyposażone w klimatyzacje, która zapewni optymalna temperaturę podczas podróżowania latem. Zimą odpowiednia temperaturę w busach zapewnia dodatkowe ogrzewanie. Na komfort jazdy również mają wpływ wygodne, często rozkładane fotele. Busy z Niemiec do Polski mają również dodatkowe siedzonka dla dzieci.


Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na:

  • Krokobus – strona internetowa firmy przewozowej oferującej busy do Anglii
  • Etransport.pl – portal internetowy zajmujący się branżą transportową
  • PKM Olsztyn – strona firmy zapewniającej busy do Holandii z Olsztyna

 

Podsumowanie

Busy są bardzo popularnym środkiem transportu łączącym Polskę z Niemcami, Anglią, czy Holandią. Długa podróż busem jest na pewno komfortowa i lepsza, niż gdyby miało się samemu kierować auto całą drogę. Busy oprócz transportu ludzi zajmują się transportem paczek.