Co oprócz wody powinno znaleźć się w biurze?

Miejsce pracy to przestrzeń, w której spędzamy znaczną część dnia. Odpowiednio przystosowane pomieszczenie poprawi wydajność pracowników oraz pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie. Co zapewni naszym podwładnym komfort w najbliższym otoczeniu?

Niezbędne akcesoria biurowe – toner do drukarki laserowej i inne

toner do drukarki laserowejPorządek w biurze to podstawa – bez solidnie opisanych teczek i posegregowanych dokumentów nie będziesz w stanie odnaleźć się w chaosie. Także akcesoria biurowe powinny mieć swoje stałe miejsce, by nie szukać przez pół godziny czarnego długopisu albo karteczek samoprzylepnych. Wspólne rzeczy takie jak papier, toner do drukarki czy koszulki foliowe powinno znajdować się np. w dostępnej dla wszystkich szafie. Bardziej osobiste mogą spoczywać w biurkach pracowników. Duże urządzenia wielofunkcyjne i drukarki nie powinny stać w małych biurach, ponieważ emitują dużo ciepła, a to nie poprawia komfortu pracy zwłaszcza latem. Dodatkowo drukarki laserowe są szkodliwe, więc lepiej ustawić je w oddzielnym pomieszczeniu czy holu. Toner do drukarki laserowej najlepiej trzymać w określonym miejscu (jak np. wspomniana szafa) lub bliskim sąsiedztwie drukarki, by zawsze móc po niego sięgnąć.

Woda da biura – komfort pracowników

Woda da biuraWarunki pracy to kluczowy element wpływający na samopoczucie pracowników, ich chęć do pracy oraz wydajność. Byt niska lub wysoka temperatura spowoduje, że nie będą potrafili skupić się na pracy, a chyba nie na tym zależy pracodawcy. Przede wszystkim w pomieszczeniu nie powinno być zbyt wiele stanowisk komputerowych. Komputery (zwłaszcza stacjonarne) podobnie jak drukarki i skanery szybko się nagrzewają – jeśli umieścimy ich zbyt wiele pracownicy odczują brak świeżego powietrza. To z kolei jest gwarancją natychmiastowego znużenia, bólu głowy i brak jakichkolwiek chęci do pracy. Warto zainwestować w wodę do biura. Może się do wydawać niezbyt odkrywcze, a jednak trudno funkcjonować bez dostępu do świeżej wody pitnej. Na rynku widnieje wiele producentów, których oferta skierowana jest właśnie do przedsiębiorców. Woda do firm dostarczana jest przed przedstawicieli, możemy też zdecydować się na serwisowanie dystrybutorów. Większość z nich zapewnia nie tylko zimną, ale też ciepłą wodę. Warto wybrać właśnie taki model – w kilka sekund przygotujemy kawę lub herbatę, a także nie będziemy narażeni na choroby gardła w czasie chłodów. Wybór firmy to już indywidualna kwestia, możemy się kierować budżetem, smakiem wody czy innymi istotnymi dla nas sprawami.

Higiena pracy w biurze – rolety materiałowe?

rolety materiałoweBiuro jak już wcześniej zauważyliśmy powinno być przestronne, ale też jasne. Najlepiej, by posiadało duże okna i możliwością zarówno otwierania na oścież jak i uchylania. Praca przy komputerze to duże obciążenie dla wzroku, kiedy dodamy do tego niekorzystne światło sztuczne i klimatyzację nasze oczy mogą odmówić posłuszeństwa. Dopiero to pokazuje jak ważnym elementem biura są właśnie okna. Światło dzienne w najmniejszym stopniu obciąża wzrok, dlatego warto właśnie przy nim pracować. Kiedy jednak promienie słoneczne świecą prosto w twarz, trudno będzie cokolwiek zobaczyć. Tutaj można zdecydować się chociażby na rolety materiałowe lub żaluzje – co wybrać? Rolety całkowicie blokują dopływ światła, jednak to nie problem dzięki regulacji – sami możemy zadecydować ile światła ma wpadać do pomieszczenia. Żaluzje zapewniają dopływ światła, które nie radzi dzięki regulacji kąta nachylenia. Wydają się być lepszym rozwiązaniem do biura, chociaż mają także wady:

  • gromadzą kurz,
  • metalowe szybko się nagrzewają latem – lepiej wybrać drewniane.

Ich zaletą jest łatwy montaż, demontaż i przechowywanie. Trudno jednoznacznie określić, którą opcję lepiej wybrać – nawet cena jest zbliżona. Wybór należy do Was.


Tekst powstał przy pomocy:


Podsumowanie:

Woda to najważniejszy element – nie powinno go zabraknąć w żadnym miejscu pracy. Jeśli po przeczytaniu artykuły odkryliście jakieś niedociągnięcia w funkcjonowaniu siedzimy Waszej firmy, postarajcie się je zmienić. W końcu to pracownicy są częścią jej sukcesu.