Co zrobić z zalegającym w garażu akumulatorem?

Gdyby zajrzeć do zupełnie przypadkowo wybranego garażu – bez względu na jego lokalizację – z całą pewnością znajdzie się w nim jakiś zużyty akumulator. Oczywiście pod warunkiem, że jego właściciel w swoim samochodzie wymieniał go samodzielnie. Jeśli akumulator wymienimy w serwisie to zużyty od razu możemy tam zostawić. Domorośli mechanicy zostawiają sobie akumulator na pamiątkę.

Zużyty akumulator można oddać do skupu

rekomendowany skup zużytych akumulatorówZacznijmy od tego, że akumulatorów nie powinno się przetrzymywać w warunkach nieprzystosowanych do ich składowania. A takie warunki panują właśnie w garażach. Akumulator to nic innego jak bateria, która może po prostu wylać. Jest w niej sporo kwasu, więc nie można do takiej sytuacji dopuścić. Trzymanie zużytego akumulatora najzwyczajniej w świecie się nie opłaci. Można przecież znaleźć jakiś rekomendowany skup zużytych akumulatorów i sprzedać go tam za kilkadziesiąt złotych. Ceny w skupie bardzo poszły w górę, więc spokojnie jesteśmy w stanie tyle za stary akumulator dostać. A jeśli nie chce nam się szukać skupu akumulatorów to możemy zawieźć akumulator na złomowisko. Tam też je skupują, ale płacą za nie trochę mniej. Za ważący dziesięć kilogramów stary akumulator dostaniemy obecnie około dwudziestu złotych. A zatem nie ma sensu trzymanie starego akumulatora, bo to niepotrzebne ryzyko. Można go zamienić na pieniądze, za które można sobie kupić jakiś drobiazg.

Właściciele garaży mają niekiedy nawet kilka takich starych akumulatorów. Nie każdy przecież wie, co można z nimi zrobić. A wystarczy jedynie znaleźć skup, w którym za każdą sztukę dostaniemy kilkadziesiąt złotych. Cena uzależniona jest od wagi akumulatora, a więc im cięższe mamy baterie tym więcej pieniędzy dostaniemy za nie w najbliższym skupie. Ich przetrzymywanie nie ma sensu.