Podczas budowy na jej terenie powinno znajdować się zaplecze socjalne oraz sanitarne, w którym znajdą się jadalnie, toalety oraz szatnie dla pracowników. Jeśli budowa jest daleko od miejsca zamieszkania należy dla pracowników zapewnić noclegi.

Nocleg dla pracowników w domkach drewnianych całorocznych

Drewniany domPodczas prowadzenia budowy z dala od miejsca zamieszkania pracowników należy zapewnić im nocleg. Jednym z pomysłów jest wynajęcie domków. W wielu miejscowościach można znaleźć do wynajęcia domki drewniane całoroczne. Ze względu na swoją konstrukcję, jak i technologię wykonania można nocować w nich przez cały rok. Zaletą takich domków jest również niższa cena za wynajem, a mimo to komfort mieszkania, nawet zimą, nie różni się od tego, jakim jest w domkach ogrzewanych. Domki drewniane charakteryzują się dużą trwałością wykonania. Domki takie są wykonane z belek wysuszonych, pomiędzy którymi układa się warstwę izolacji termicznej oraz paroizolację. Następnie z jednej strony układa się elewację, a z drugiej płyty, które będą stanowiły ścianę. Podobnie tworzy się stropy. Dachy w takich domach najczęściej są wykonane w technologi krokwiowo-jętkowej. Konstrukcja ta jest bardzo wytrzymała i trwała, dzięki czemu można układać na niej każdy rodzaj pokrycia dachowego.

A może umieścić pracowników w kontenerach mieszkalnych?

Kontener mieszkalnyInnym rozwiązaniem znalezienia noclegu dla pracowników są kontenery mieszkalne. Najczęściej jest to dobre rozwiązanie na ciepłe dni, ponieważ takie miejsca nie są ogrzewane. Tradycyjne kontenery mieszkalne są dobrym rozwiązaniem na krótko trwałe noclegi, a nie na stałe zamieszkanie. Chociaż wielu producentów oferuje już całe domy budowane z elementów modułowych kontenerów. W takim przypadku dom ten nie różni się niczym od tradycyjnego murowanego domu.

Zaplecze dla pracowników podczas budowy domów z bali

KontenerPodczas każdej budowy niezbędne jest wyznaczenie miejsca dla pracowników w którym będą mogli odpocząć, zjeść śniadanie, jak również załatwić swoje potrzeby. Budowa domu z bali nie różni się zbytnio swoim zapleczem od innych budów. W pobliżu wejścia na budowę znajduje się biuro budowy. Obok znajduje się kontener socjalny dla pracowników. Znajduje się tam szatnia razem z szafkami oraz ławkami. Elementy te w każdym kontenerze muszą być zamontowane na stałe do podłoża. W takie szatni pracownicy mogą się przebierać w odzież roboczą oraz zostawić w nim swoje rzeczy prywatne. Obok tego kontenera znajdują się dwa kontenery sanitarne. Pierwszy to stołówka. Takie miejsce musi być podzielone na dwie strefy:

  • miejsce do przygotowania posiłku,
  • miejsce do spożywania posiłku.

Drugi kontener to ustępy, prysznice oraz zlewy dla pracowników.

Kontenery dobrymi elementami, z których można stworzyć zaplecze budowy

Kontener jest zazwyczaj dużą metalową skrzynką. Odpowiednio urządzone są dobrym elementem, z które można stworzyć całe zaplecze budowy. Kontenery budowlane są zazwyczaj modułowe, co umożliwia dopasowanie ich do każdego rodzaju budowy. Oprócz tradycyjnych kontenerów, są kontenery, które są klatkami schodowymi czy łącznikami, które łączą poszczególne moduły. Kontenery oprócz swojej funkcji sanitarnej czy biurowej mogą stać się magazynami. Taki kontener jest dobrym miejscem do przechowywania wszystkich materiałów czy narzędzi, które nie mogą być narażone na działanie warunków atmosferycznych. Poza tym w takich kontenerach można przechowywać elementy, które są szczególnie narażone na kradzież.


 

Więcej informacji na stronach:


 

Kilka słów na koniec:

Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zadba o zaplecze dla pracowników jak również o miejsce noclegowe do odpoczynku, jeśli budowa nie znajduje się w okolicy miejsca zamieszkania pracownika. Rynek na szczęście jest pełny możliwości, aby spełnić te wymogi.