Czy warto stawiać dom z drewna?

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu z nas i coraz częściej je realizujemy. Dom daje nam większą swobodę: to nie tylko większy metraż, ale też ładne otoczenie, ogródek, spokój i bliskość natury, o co w mieście jest ciężko. Wśród osób decydujących się na budowę pojawia się dylemat w kwestii materiałów, które należy użyć do budowy.

Dom z drewna to dobry wybór

komfortowe domy drewniane całoroczne z mazowieckiegoChociaż tradycyjna technika murowana wciąż ma wielu zwolenników, to coraz więcej osób decyduje się na domy prefabrykowane i modułowe oraz na domy wykonane z drewna – kanadyjskie oraz domy z bali. Chociaż domy drewniane wielu kojarzą się tylko z małymi domkami letniskowymi, to z powodzeniem można znaleźć też duże, w tym piętrowe, komfortowe domy drewniane całoroczne z mazowieckiego. Jeśli zachowa się odpowiednią grubość bali, to nie potrzeba już dodatkowej warstwy izolacji termicznej, choć w wielu przypadkach stawia się domy o lżejszej konstrukcji, które następnie należy zaizolować. Warto jest rozważyć opcję drewnianego domu bez izolacji, która przecież zakrywa urokliwe bale i zmienia wygląd całego domu. Naturalne drewniane wykończenie z zewnątrz i od środka nadaje budynkowi wyjątkowy charakter, a nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkową ozdobą były różnego rodzaju rzeźbienia. Drewniane domy są nie tylko ładne, ale też zdrowe, między innymi ze względu na utrzymywanie stałego poziomu wilgotności we wnętrzu oraz ze względu na doskonałą termoizolację, dzięki czemu są ciepłe i przytulne.

Wybór mebli do domu drewnianego to spore wyzwanie, jednak efekt końcowy może zachwycić. W takich domach dobrze się mieszka, dają też większe poczucie kontaktu z naturą. Mogą też z powodzeniem przetrwać kilkadziesiąt lat, a upływ czasu tylko doda im uroku, kiedy drewno ściemnieje, a całość nabierze charakteru.