Czym różni się studnia głębinowa od kopanej?

Decyzja o wywierceniu własnej studni może przyczynić się do znacznych oszczędności, szczególnie, jeżeli chcemy podlewać latem, w dobie największej suszy, nasz ogród z roślinami uprawnymi. Mniejsze rachunki za wodę sprawią, że z biegiem lat taka inwestycja się zwróci. Dowiedzmy się więcej o tych studniach dla gospodarstw.

Studnia głębinowa może zaspokajać potrzeby okolicznych mieszkańców

odwierty studni głębinowych rykiWśród mieszkańców wsi zainteresowanie kopaniem studni głębinowych jest bardzo powszechne. W ubiegłym wieku wszędzie funkcjonowały tradycyjne studnie kopane, które zwykle wzmacniane były betonowymi kręgami. Woda, która do nich dopływała, pochodziła z płytkich warstw gleby i nie była wystarczająco odfiltrowana. Dzisiaj już wykorzystuje się zupełnie inną technologię do pozyskiwania wody z gruntów. Kopie się bowiem bardzo głębokie, ale za to wąskie studnie, do których wprowadza się pompę głębinową oraz gumowy, odpowiednio zabezpieczony wąż. Sprawia to, że dzięki rurze drenującej, zapasy wody, z których możemy korzystać, są praktycznie nieograniczone, jeżeli zestawimy je z potrzebami pojedynczego gospodarstwa. Nie można zapomnieć o zabezpieczeniu, które pozwoli nam ochronić studnię przed opadami deszczu, a także odciąć dopływ wody w sytuacji, gdy dojdzie do awarii pompy. Jeżeli chcemy przeprowadzać skuteczne odwierty studni głębinowych Ryki są dobrym miejscem, aby poszukać doświadczonych fachowców.

Specjaliści od robót ziemnych bez problemu wykonają dla nas studnię głębinową. Nie są to duże koszty. Liczy się je zwykle zależnie od głębokości odwiertu, który chcemy wykonać. Taka studnia może mieć nawet kilkadziesiąt metrów głębokości, co zapewni nam poważne zapasy wody, które można wykorzystywać na przykład do pojenia zwierząt w gospodarstwie mlecznym.