Co dla zdrowia poleci trener personalny?

Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług trenera personalnego. Dlaczego? Wiadomo, że postara się on dobrać trening pod kątem indywidualnego zapotrzebowania. Dzięki temu ma się większą pewność, że efekty będą zadowalające. To natomiast zwiększa motywację do dbania o formę.

Trener personalny – czy warto się wybrać?

trener osobistyWiele osób marzy o tym, aby mieć zdrową i piękną sylwetkę, jednak nie udaje im się osiągnąć zamierzonego efektu. Fundują sobie mordercze diety, po kilkanaście razy planują zacząć biegać i wiecznie wyrzucają sobie brak kondycji. Nie dla każdego wygospodarowanie czasu na fizyczną aktywność jest prostą sprawą. Poza tym motywacja szybko może człowieka opuścić, jeśli nie widzi natychmiastowych efektów swojego działania, a przecież tak jest najczęściej. Nie można oczekiwać, że schudnie się od razu i poczuje się lepiej po jednym treningu. Właśnie z powodu tych wszystkich ograniczeń warto wybrać trening personalny. To nie tylko większe dopasowanie ćwiczeń do potrzeb organizmu, ale także mocniejsze nastawienie na osiągnięcie celu. Zalety treningu personalnego:

  • indywidualnie dobranie aktywności,
  • prywatne konsultacje, możliwość poradzenia się,
  • szansa na szybsze osiągnięcie zamierzonego wyniku,
  • wygoda: trener osobisty może ćwiczyć z klientem w jego domu,
  • brak możliwości przeciążenia się,
  • praca nad tym, co sprawia problem,
  • motywowanie do starań

Każdy trener osobisty stara się, aby klient osiągnął jak najszybciej zamierzone cele. Ostatecznie jednak to od ćwiczącego zależy czy ten efekt końcowy będzie zadowalający. Na pewno jednak takie prywatne treningi są bardziej motywujące niż ćwiczenia grupowe. Płaci się więcej, ale przez to też można poczuć się bardziej zmobilizowanym do ćwiczeń. Ponadto dzięki temu, że można z osobą trenera porozmawiać na temat trudności, jakie napotyka się na drodze do upragnionej smukłej sylwetki, uzyska się sprawdzone porady. Na pewno nie grozi nikomu wówczas przeciążenie. Ponadto można dowiedzieć się jaką dietą się wesprzeć podczas codziennych aktywności. Na pewno trener podpowie także, jak nie stracić zapału do ćwiczeń. Jest to przecież kluczowe, aby była mowa o jakiejkolwiek widocznej zmianie.

Pomoc trenera osobistego

trening personalnyKażdy trener osobisty powie, że odrobina ćwiczeń jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie, ruch jest podstawą dobrej kondycji i zdrowia. Nie robi się tego wyłącznie po to, aby schudnąć, ale także po prostu dla lepszego funkcjonowania całego organizmu. Jeśli ktoś siedzi osiem godzin przed komputerem w pracy, naturalnym jest fakt, że czuje się potem nie najlepiej. Dlatego tak ważne jest, aby potem dać ciału odetchnąć i trochę się rozruszać, by krew zaczęła szybciej krążyć. Trener personalny poradzi na pewno, żeby się przede wszystkim nie przejadać. Zbyt duża ilość posiłków to zabójca dobrej kondycji. Poza tym trzeba starać się odżywiać zdrowo i wzbogacać dania o niezbędne minerały. Nie oznacza to bynajmniej, że trzeba niedojadać czy głodzić się. Dieta nie powinna sprawiać, że będziemy się czuć wiecznie głodni.

Dieta dla zdrowia – zestawy Yerba mate i inne wspaniałości

naczynka do yerba matePoza treningiem dopasowanym do potrzeb konkretnej osoby ważna jest właściwa dieta. Czasami warto zainwestować w dietetyka, aby dobrał produkty żywnościowe i ich ilości. Ułoży on profesjonalny jadłospis, na którym będzie można bazować, tworząc codziennie posiłki. Nie jest to jednak konieczne. Warto wiedzieć, że istnieją także produkty, które mogą wspomóc uzyskanie szczupłej sylwetki. Jest to na przykład yerba mate, czyli napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Dodaje on energii, choć nie w taki sam sposób jak kawa, bardziej stopniowo. Jego picie modne jest na przykład w Krakowie. Można go pić w domu nie posiadając specjalnego naczynka do yerba mate. Konieczny jest tylko zakup tak zwanej bombilli, czyli takiej słomki, przez którą sączy się ten napój. Poza yerba mate korzystnie na przemianę materii wpływa błonnik. Powoduje on uczucie bycia sytym, dzięki czemu naturalnie je się mniej. Poza tym jest zdrowy dla całego organizmu. Warto wyposażyć się w takie suplementy, aby ułatwić powrót do dobrej kondycji.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Ymt24.pl – sklep internetowy oferujący zestawy i naczynka do yerba mate
  • Zacznijcwiczyc.pl – strona internetowa, którą prowadzi trener osobisty z Krakowa
  • Abczdrowie.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu

Podsumowanie

Aby być zdrowym, na pewno warto dużo się ruszać. Nic nie jest w stanie zastąpić organizmowi aktywności fizycznej. Poza tym trzeba jednak przestrzegać zasad zróżnicowanej diety, jeśli chcemy się cieszyć sprawnością i dobrym samopoczuciem.