Dlaczego koty muszą mieć drapaki?

Zapewne każdy posiadacz kota zastanawia się skąd u nich taka miłość do drapania wszystkiego, co znajduje się w ich pobliżu. Niestety, ale niektórzy z nas ganią za takie zachowanie swoje koty, co jest błędem, ponieważ nic takich zachowaniem nie wskóramy.

Najlepsze drapaki dla kotów

drapak dla kotaKoty drapią wszystko. Jest to fakt niepodważalny i jeśli zamierzamy posiadać kota, należy się z tym pogodzić. Meble, szafki, pościel, drzwi i nasze nogi z pewnością przekonają się wcześniej czy później o poziomie ostrości kocich pazurków. Nic nie osiągniemy, jeżeli będziemy naszego kota za to karać, bowiem to leży w ich naturze i równie dobrze, możemy próbować oduczyć psa szczekania. Zatem koty będą drapać zawsze i wszędzie ponieważ w ten sposób zarówno ostrzą swoje pazurki, jak i znaczą teren. Nic na to nie poradzimy, jednak mamy wpływ na jedną bardzo ważną rzecz. Otóż możemy zmienić obiekt zainteresowania kocich pazurków. Drapak dla kota jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Możemy go zakupić w sklepie zoologicznym w naprawdę wielu wariantach. Wiele drapaków występuje również w połączeniu z kocim placem zabaw, oraz domkami. Niech nas jednak nie zdziwi, kiedy nasza kicia wybierze do spania kartonowe opakowanie po takowym domku, niż sam domek. Mimo to warto kupić, lub zrobić swojemu kotu drapak. Jeśli chcemy samodzielnie go wykonać wystarczy, że owiniemy rolkę po papierze ręcznikowym kilkoma warstwami grubego sznurka. Kilka tego typu „mobilnych” drapaków może okazać się również rewelacyjną zabawką dla kota.

Pamiętajmy jednak, że żaden drapak nie uchroni całkowicie naszych mebli przed kocimi pazurami. Co prawda unikniemy obrócenia ich w wióry, jednak pomiędzy kocimi opuszkami palców znajdują się gruczoły zapachowe, którymi kot zwyczajnie znaczy teren. Mimo to, dzięki drapakowi zminimalizujemy szkody do minimum.