Od dłuższego czasu marzył mi się własny motocykl. Nie miałem pieniędzy, żeby kupić sobie nową maszynę i dlatego odkupiłem używany motor od sąsiada. Nie był on w najlepszym stanie, jednak samodzielnie potrafiłem naprawić większość rzeczy i wiedziałem, że zaoszczędzę.

Akumulator motocyklowy w idealnym stanie 

akumulatory motocyklowe wrocławMotocykl miał wyjęty akumulator i musiałem zainwestować w nowy. Nie miałem już pieniędzy, bo wszystko wydałem na części. Musiałem czekać aż ruszę motor, bo miałem świadomość ile kosztowały nowe akumulatory motocyklowe Wrocław był niedaleko mojej wsi i wiedziałem, że po akumulator w przyszłym miesiącu tam pojadę. Jasiek, mój kumpel przyszedł do mnie wieczorem, bo był pewny, że motocykl był już na chodzie. Wyjaśniłem mu, że brakuje akumulatora a ja nie miałem kasy na nowy. Kolega zaproponował mi swój używany akumulator motocyklowy, który trzymał w piwnicy. Twierdził, że był w idealnym stanie i będę zadowolony. Od razu mu wyjaśniłem, że nie mam pieniędzy, ale on zażyczył sobie symbolicznych dziesięciu złotych na piwo. Akumulator nie był mu potrzebny, bo motocykla już dawno nie miał. Od razu poszedłem do jego domu i wziąłem ten akumulator. Wyglądał jak nowy i faktycznie był w idealnym stanie. Nawet nie sądziłem, że uda mi się w taki sposób rozwiązać sprawę z akumulatorem. Byłem wdzięczny Jaśkowi za to, co dla mnie zrobił i obiecałem mu się w przyszłości odwdzięczyć. Tego samego wieczora zamontowałem akumulator i wypróbowałem motocykl. 

Maszyna spisywała się na medal. Niewielkim nakładem finansowym udało mi się dać jej nowe życie. Motor służył mi przez wiele długich lat. Akumulator nie zawodził nigdy i wydawało mi się, że był nowy, ale Jasiek mi o tym nie powiedział. Zaprosiłem go do baru po wypłacie w ramach podziękowania.