Zaprojektowanie odpowiedniej stylizacji wnętrz wymaga zmysłu artystycznego i kreatywności. To właśnie dzięki powyższym elementom jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowe zagospodarowanie naszej przestrzeni mieszkalnej. Jednak, niezwykle ważnym aspektem jest odpowiedni dobór dodatków oraz dekoracji. Jeżeli jesteśmy osobami, które uwielbiają porządek, klasykę i elegancję – warto zakupić antyki i ceramikę artystyczną, które znacznie umożliwią nam elegancką stylizację naszego mieszkania. Drzemiąca magia w antykach oraz w ceramice artystycznej ma bezpośredni wpływ na postrzegania nas gospodarzy jako osoby wrażliwe i pasjonujące się sztuką.

 

wnętrze1Artystyczna ceramika – elegancja i styl

Ceramika artystyczna posiada w sobie niezwykły gust, poprzez odpowiednie stworzenie kompozycji całe wnętrze nabierze wyrafinowanego smaku elegancji. Rosenthal posiada w swoim bogatym asortymencie elementy, które w znaczny sposób umożliwiają odpowiednie zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Dodatkowo, istnieje możliwość ich użytkowania podczas uroczystych kolacji. Warto nawiązać do niezwykle subtelnych zestawów stołowych, które stworzą doskonały nastrój do dyskusji w rodzinnym gronie lub nawet podczas rozmów biznesowych. Prostota i elegancja, a przy tym drobne ozdobne elementy pokazują gospodarzy danego domu jako profesjonalistów w każdej dziedzinie, w wyniku czego znacznie łatwiej nawiążemy interesującą nas współpracę biznesową. W momencie, gdy nie używamy tej wyjątkowej zastawy stołowej codziennie – doskonale będzie komponować się ze starodawnym kredensem znajdującym się w jadalni, bądź nawet w salonie.

Kolejnym aspektem są ozdobne abażury do lamp, które w momencie zapalenia światła – doskonale współgrają z otoczeniem, tworząc jednocześnie magiczny kolorowy nastrój. Doskonale wpływa to na odprężenie członków rodzinny oraz gości, a dodatkowo urozmaica wieczorne spotkania z przyjaciółmi. W zależności od naszych gustów, z całą pewnością znajdziemy coś wyjątkowego do naszego mieszkania, które będzie odzwierciedlał naszą osobowość.

 

antykAntyki – upamiętnienie przeszłości

Antyki są szczególnym elementem dekoracji wnętrz, których nie może zabraknąć w momencie projektowania danej przestrzeni. Poprzez drzemiącą w nich historię, nadają całemu wnętrzu klimatu jak z dworku szlacheckiego z XIX wieku. Szczególnie warto podczas zakupów zwrócić swoją uwagę na stare zegary oraz ramy luster, to właśnie w nich jest niezwykły sekret dawnych czasów. Zegar jest symbolem przemijania, a dodatkowy urok upływu lat, bezpośrednio powoduje na jego niepowtarzalny nastrój, który będzie wnosił do naszego mieszkania.W przypadku, gdy posiadamy stare zdjęcia naszych przodków, warto również poszukać wyjątkowych ramek ze starych lat. Odpowiednia tonacja kolorów ze zdjęcia podkreśli ciągle żywą pamięć o naszych bliskich.

Antyki również są doskonałym sposobem inwestycji oraz lokowania kapitału, w wyniku tego, iż wraz z upływem czasu nabierają odpowiedniej wartości historycznej – ich wartość materialna wzrasta, dlatego również jest niezwykle ważna odpowiednia pielęgnacja i okresowe wykonywanie renowacji. Pamiętajmy również, że antyki które możemy teraz zakupić mogą stać się za kilka pokoleń – wspaniałymi oraz wyjątkowymi pamiątkami o nas, a dodatkowo przywoływać piękne wspomnienia. W przypadku, gdy nie istniała wcześniej w naszych rodzinach taka tradycja – zawsze to my możemy ją zapoczątkować. Antyk i historia rodzinna są najpiękniejszymi sposobami na pamiątki.

 


 

mieszkanieWięcej o aranżacji wnętrz:

 • Artessimo – firma oferująca ceramikę artystyczna, dodatki do wnętrz oraz pomysły na prezent
 • Defanti – Poznańska firma oferująca antyki takie jak Miśnia bądź Rosenthal
 • Urządzone.pl – aranżacje wnętrz
 • Sodo – sklep oferujący ozdoby oraz dekoracje do wnętrz

 


 

pokójStworzenie odpowiedniej stylizacji wnętrz, nie wymaga poniesienia ogromnych nakładów finansowych, dlatego w wyniku tego – każdy z nas może stworzyć unikalną przestrzeń, bez przeciążania budżetu domowego. Projektowanie mieszkania nie jest wyłącznie projektem architekta planującego budowę danego budynku mieszkalnego. Aktualnie, mieszkania są nieodłączną wizytówką naszej osobowości oraz charakteru. Poprzez odpowiednie zaplanowanie oraz zakupienie wyjątkowych elementów istnieje możliwość stworzenie naszego indywidualnego wnętrza, w którym również każdy nasz gość będzie czuł się wyjątkowo. Dekoracje wnętrz mają bezpośredni wpływ na postrzeganie naszego mieszkania, dlatego pamiętajmy aby posiadane przez nas elementy w odpowiedni sposób ze sobą współgrały tworząc unikalną całość. W przypadku wątpliwości, istnieje możliwość zapytania

 • eksperta o radę,
 • skorzystanie z usług profesjonalnego dekoratora wnętrz,
 • zatrudnić specjalistę od antyków,
 • znaleźć profesjonalnego projektanta,

który zaprojektuje naszą przestrzeń według naszych wymogów. Jednak, jeżeli jesteśmy osobami, które lubią sami wykonywać czynność dekorowania – na zakupy można zabrać ze sobą przyjaciół i efektywnie wykorzystać wspólnie czas na projektowanie.

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Grzegorz

  Antyk w domu? fajny pomysł, ale jakiś stylowy on powinien byc:)

 2. Maciej

  Antyczny stolik w nowoczesnym salonie, cóż za rarytas:)

 3. Maja

  Ja jednak wolę rysunki mojej córeczki, niż jakieś antyczne antyki

 4. Tomek

  Antyki zawsze były i będą modne, to jest pewna inwestycja:)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.