Eleganckie body z kołnierzykiem

 

Przeważnie przyszłe mamy kompletują wyprawkę dla maluchów jeszcze przed ich narodzinami, gdyż jej elementy będą niezbędne już od pierwszych chwil życia. Na pewno najważniejsze jest łóżeczko i wózek, ale także ubranka w najmniejszych rozmiarach.

Body inne niż wszystkie

body z kołnierzykiem 68Obecnie rodzice nie mają problemu z zakupem dla swoich dzieci ubranek czy zabawek, ponieważ rynek jest nasycony takimi produktami. Dla najmłodszych pociech kupimy je w sklepach z artykułami dla niemowląt lub w sklepach odzieżowych posiadających oddzielne działy dla małych dzieci. W ofercie sklepów znajdziemy najwięcej body, ponieważ to najbardziej popularny model ubranka. Ma je każde dziecko od urodzenia aż do momentu, kiedy nie przestanie korzystać z pieluszek. Przeważnie kupowane są klasyczne, jednokolorowe body, które idealnie się nadają do codziennego zakładania, ale nie brakuje też chętnych do wybierania ubranek na specjalne okazje. Mogą to być body z kołnierzykiem 68, z falbankami czy specjalne do chrztu. Nowo narodzone dzieci mieszczą się w body w rozmiarze od pięćdziesiąt sześć do sześćdziesiąt dwa. Natomiast niemowlęta muszą już mieć coraz większe rozmiary, które będą miały wystarczająco dużo luzu, żeby zmieściła się w nich pieluszka. Przeważnie w drugim lub trzecim miesiącu życia jest to sześćdziesiąt osiem. Body z kołnierzykiem jako jedyne mają rozpięcie na środku na dwa lub trzy zatrzaski, ale zakłada się je tak samo łatwo jak pozostałe modele. W sprzedaży znajdziemy je w kolorach dla obu płci.

Żeby nie zabrakło nam czystych ubranek na przebieranie malucha, najczęściej wystarczy mieć zapas w ilości siedem – dziesięć sztuk z każdego rodzaju. Dzięki temu nadążymy z praniem i prasowaniem. Jednak zawsze body warto mieć największy zapas, bo noszone są codziennie.