Na zawodach sportowych liczy się każda sekunda, a nawet setna sekundy. Dlatego pomiar czasu musi być wykonywany profesjonalnie. Niezależnie od tego czy są to zawody biegowe, jeździeckie, kolarskie, wioślarskie czy inne, nie ma mowy o tym, by system pomiaru czasu zawodził.

Usługi oferowane przez firmy mierzące czas na zawodach

pomiar czasu na zawodach biegowychDlatego organizując zawody sportowe, warto skorzystać z oferty niektórych firm, które oferują najlepszą obsługę zawodów w zakresie pomiaru czasu. Oczywiście są różne systemy pomiaru czasu, ale każdy z nich opiera się obecnie na urządzeniach elektronicznych. Firmy najczęściej dają możliwość wypożyczenia numerów zwrotnych z chipami. Cena za takie usługi obejmuje zazwyczaj dojazd na zawody i zasilanie awaryjne w razie braku prądu stałego. Wiadomo, że czasem zdarzają się przerwy w dostawie prądu w miejscu zawodów, dlatego każda solidna firma mierząca czas zawodników, powinna posiadać własny agregat. Jeśli chodzi o pomiar czasu na zawodach biegowych, to firma zawsze przygotowuje najpierw linie startowe. Przygotowywane są również karty biegowe, w których zapisywane są wszystkie wyniki uzyskiwane przez zawodników. Na dłuższych trasach biegowych czas mierzony jest nie tylko na mecie, ale też w różnych punktach kontrolnych. Dzięki temu zawodnik może być informowany na bieżąco o swoich osiągnięciach przez trenera (na trasie). Spiker otrzymuje listy startowe od firmy obsługującej imprezę.

Na mecie rozkładany jest zazwyczaj namiot firmy z krzesłami i stołem. Firmy mierzące czas mają do zaoferowania też specjalne pistolety startowe, które ogłaszają start za pomocą bezpiecznego i głośnego wystrzału. Najważniejszy pomiar czasu odbywa się oczywiście na mecie. Pomiar elektroniczny pozwala na bardzo dokładne mierzenie czasu i sprawiedliwe wyłonienie zwycięzcy zawodów sportowych.