Elementy dekoracyjne w piecach kominkowych – ceramiczne kafle

Jest wiele sposobów na dogrzewanie pomieszczeń jesienią i zimą. Jednym z nich może być zastosowanie kominków lub pieców kominkowych. Oba urządzenia nieco różnią się między sobą. Warto wspomnieć o piecach kominkowych, które wbrew pozorom są chętnie wybierane przez klientów.

Piece kominkowe o regulacji procesu spalania za pomocą jednej dźwigni

thorma landshutPrzykładem może być tu piec kominkowy Thorma Landshut. Jest to piec kominkowy kaflowy. Cały piec został bardzo ładnie wykończony. Zastosowano tutaj blachę proszkową, którą później pomalowano na szaro. Wiadomo, że są też elementy dekoracyjne. Stanowią je kafle w kolorze kremowym, które bardzo dobrze prezentują się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Wyjątkowy wizerunek pieca kominkowego sprawia, że idealnie dopasowuje się do pomieszczeń o ciepłych tonach, kolorach. Piec thorma landshut ma bardzo solidną konstrukcję. Dzięki temu można użytkować piec przez wiele lat i to bez żadnych awarii. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że taki piec kominkowy posiada wbudowany seryjnie system oczyszczania. Chodzi tutaj o oczyszczanie szyby pieca kominkowego za pomocą kurtyny powietrznej. To pozwala zaoszczędzić czas. Szamot to materiał, którym wyłożono wnętrze tego pieca. Spokojnie można regulować cały proces spalania opału za pomocą tylko jednej dźwigni, więc nie ma mowy o żadnych pomyłkach. Korzystanie z pieca kominkowego jest intuicyjne i proste. Rury podłączone są zarówno od tyłu, ale również od góry.

Piec kominkowy został zaprojektowany tak, że można w nim palić ciągle, nieprzerwanie. Świeże powietrze doprowadzane jest do pieca kominkowego z zewnątrz. Kominek posiada wiele certyfikatów, które świadczą o jego wysokiej jakości. Oprócz tego warto wspomnieć, że moc pieca kominkowego wynosi 8kW, a kubatura ogrzewana to aż 240 m3. Taki piec kosztuje ok 4,5 tys. zł.