Farba do odnawiania starych mebli

Uwielbiam przywracać do użytkowania stare przedmioty. Nie ograniczam się i renowacji poddawałam już wiele różnych przedmiotów. Największych skarbów szukam na pilch targach gdzie za małe pieniądze można znaleźć naprawdę bardzo unikatowe rzeczy.

Jak odnawiać stare meble?

farba kredowa do mebliKażdy wolny dzień spędzam na poszukiwaniach oraz renowacji. Ten temat tak bardzo mnie pochłoną, że wiele razy łapię się na tym jak myślami podążam do swojej pracowni. Mały pokój pełen farb i materiałów szybko stał się moim azylem. Stare meble, które poddaje renowacji wymagają często jedynie drobnych prac. Mają już swój określony styl i często wystarczy je delikatnie odświeżyć. Meble takie nie tylko pięknie się prezentują, ale są również bardzo funkcjonalne. W pracowni wiele mebli czeka na renowację, meble stoją tak długo, aż znajdę dla nich czas oraz inspirację. Jedną z moich ulubionych farb jest farba kredowa do mebli. Farba przez wielu uznawana jest za hit kilku ostatnich lat. Farba kredowa nie wymaga wiele pracy, a powierzchnia odnawiania nie musi być idealnie wyczyszczona. Zatem nie trzeba szlifować starych powłok i zdrapywać lakieru czy farby. Kredowa farba ma bardzo dobre krycie i bardzo dobrze przyczepia się do podłoża. Jeśli zależy nam na utrzymaniu starego stylu to właśnie ta farba możne nam to ułatwić. Dzięki niej uzyskać możemy efekt przecierek i cieniowania, który dodatkowo postarza nasz mebel. Malowanie zatem staje się banalnie proste, a my nie musimy do tego używać podkładów. Jedyne co musimy zrobić to dokładnie umyć oraz odtłuścić dany mebel. By uzyskać ładny efekt powinniśmy również pamiętać o drobnych naprawach. Usunięcie pęknięć, wgłębień i rys dodatkowo wpłynie pozytywnie na efekt końcowy.

Stosując farbę kredową możemy uzyskać naprawdę bardzo ciekawy efekt. Farba pozostawia matowe lub półmatowe wykończenie. Mat lub półmat bardzo pasuje do mebli w stylu vintage. W zależności od tego czym będziemy ją nakładać możemy uzyskać inne efekty.