Folia stretch i inne akcesoria przydatne podczas prowadzenia sklepu internetowego

W dzisiejszych czasach bardzo popularna staje się sprzedaż internetowa. Mimo tego, że sklepów tradycyjnych buduje się co raz więcej, to jednak niektórzy wolą wybrać dla siebie opcję zakupów przez internet. Jest to zdecydowanie wygodniejsze. Jednak o czym powinniśmy wiedzieć, prowadząc sklep internetowy, bądź chcąc zacząć go prowadzić.

Sklepy presta shop – indywidualne projekty sklepów internetowych

panel zarządzania sklepu prestashopDla osób, które zdecydowały się na rozpoczęcie działalności sklepu internetowego, powstało duże ułatwienie. Jest to ułatwienie w formie usługi, która ma w założeniu pomóc nam stworzyć stronę sklepu internetowego w oparciu o oprogramowanie Prestashop. Jest to system zarządzania sklepami w sieci, oczywiście darmowy. Na czym dokładnie polega usługa jaką oferuje nam ta firma? Przede wszystkim zajmują się tworzeniem indywidualnych projektów sklepów internetowych. Oczywiście nie wiąże się to tylko i wyłącznie z opracowaniem ładnej szaty graficznej. Głównie chodzi o to, żeby strona odpowiednio działała, była funkcjonalna i łatwa w obsłudze dla każdego. Jednak to, żeby strona sklepu internetowego wyglądała odpowiednio i przyciągała nowych klientów nie jest takie proste. Samodzielnie moglibyśmy sobie z tym nie poradzić. Zwłaszcza jeśli chodzi o to, żeby nasz sklep działał bez problemów, to mogłoby skutecznie zniechęcać klientów odwiedzający nasz sklep internetowy. Odpowiednie uruchomienie działania sklepu na serwerze wymaga również dużej wiedzy i doświadczenia. Sklepy internetowe presta shop odznaczają się właśnie takimi cechami jak funkcjonalność, łatwość w obsłudze i estetyczne wykończenie.

Folia stretch – niezbędna przy pakowaniu do wysyłki

folia stretch jumboProwadząc sklep internetowy na pewno nawiążemy współpracę z firmą kurierską, albo będziemy nadawać paczki na poczcie. Powinniśmy zatem zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które umożliwią nam prawidłowe zapakowanie przesyłek. Opakowanie składa się z trzech warstw:

  • zewnętrznej
  • wypełnienia
  • dodatkowego zabezpieczenia

Przede wszystkim potrzebne będą mocne, o różnej wielkości kartony. To w nich nasza przesyłka jest najbezpieczniejsza, a i wygląda to najbardziej estetycznie. Jednak jeśli zastosujemy dobry karton, produkt musi zostać dodatkowo zabezpieczony, w taki sposób, aby nie mógł się w środku przemieszczać. W tym celu dobrze będzie użyć styropianu albo folii bąbelkowej. Pudło z odpowiednio odseparowaną od jego ścianek, przesyłką musi zostać dodatkowo zabezpieczony. W tym celu idealnie nadawać będzie się folia stretch. Odpowiednio wzmocni ściany kartonu i zapobiegnie jego uszkodzeniu. Dodatkowa warstwa folii zamortyzuje również potencjalne upadki. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego najlepsza będzie folia stretch jumbo, ze względu na spore ilości, które będziemy zużywać, może się to okazać najbardziej opłacalne. Znajdzie ona również zastosowanie przy wysyłce produktów materiałowych. One również przez włożeniem do kartonu powinny zostać owinięte folią. Zamiast kartonu można również owinąć produkt taśmą i odpowiedni okleić do wysyłki.

Etykiety samoprzylepne – dodatkowa forma zabezpieczenia

etykiety samoprzylepneJeśli chodzi o pewnego rodzaju komunikaty umieszczane na paczkach, na pewno przydadzą nam się etykiety samoprzylepne. Mogą one zawierać informację, że przewożona paczka zawiera produkt wrażliwy, albo że w środku zamieszczona została faktura. W niektórych przypadkach ważne jest również przyklejanie etykiet mówiących o tym gdzie jest góra przesyłki, a gdzie dół. Na naszej paczce dodatkowo znajdą się również etykiety logistyczne. One zostaną umieszczone przez firmę kurierską. Zawierają kod kreskowy przesyłki i inne niezbędne dane. Etykiety te są bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku kiedy przesyłki zostaną pomylone.


Szczegółowe informacje związane z tematem dostępne są na:

  • Stretchpack.pl – strona internetowa przedsiębiorstwa tworzącego folie stretch jumbo
  • Primera.com.pl – witryna internetowa firmy sprzedającej etykiety samoprzylepne
  • Idea07.pl – strona internetowa agencji tworzącej sklepy internetowe magento
  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym

Słowa podsumowania

Kategorycznie naszych przesyłek nie powinniśmy owijać sznurkiem. Może on zostać wciągnięty podczas sortowania paczek, a to grozi zniszczeniem całej przesyłki. Odradza się również owijanie przesyłek w papier. Nie jest on trwały i szybko może ulec przedarciu, a to również ma wpływ na stan doręczonej przesyłki.