Funkcjonalne pojemniki na zabawki

Przeważnie do pewnego wieku dziecka, za sprzątanie zabawek odpowiadają rodzice, ale z czasem maluch sam się uczy tej czynności. Żeby mu ułatwić to zadanie, rodzice kupują do jego pokoju specjalne pojemniki, w których może przechowywać swoje zabawki.

W jakich pojemnikach trzymać zabawki?

szeroki kosz - pojemnik na zabawkiDzieci zdecydowanie bardziej wolą wyciągać zabawki niż je chować na miejsce, dlatego też w pomieszczeniu, w którym przebywają, zazwyczaj panuje spory bałagan. Na szczęście jest sposób na zapanowanie nad nim i są to odpowiednie miejsca do przechowywania. Poza szafą na ubrania czy komodą, sprawdzą się pojemniki na zabawki, które mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Najczęściej są to plastikowe lub drewniane pudełka z pokrywkami lub nawet worki. Jeżeli pokój naszego malucha jest dość mały, to sprawdzi się szeroki kosz – pojemnik na zabawki, który jest wykonany w całości z materiału. Od zewnętrznej jest to gruba bawełna, a od środka nieprzemakalna tkanina, która świetnie chroni zawartość przez wilgocią. Ponadto, niewątpliwą zaletą kosza materiałowego jest jego lekka waga, przez co dziecko może samodzielnie go przenosić. Jeżeli chodzi o rozmiar kosza, to dostępne są różne modele, które mogą mieć wysokość od czterdziestu do nawet osiemdziesięciu centymetrów. Pod względem pakowności, najlepiej się sprawdzają okrągłe kosze, które mają średnicę około trzydziestu centymetrów. Z powodzeniem można w nich zmieścić przytulanki, klocki, lalki czy dowolne przedmioty. Atutem takich pojemników do przechowywania jest tez niska cena.

Jeżeli chcemy urządzić pokój dziecka niskim kosztem, to najlepiej wykorzystać kosze na zabawki, które zajmują niewiele miejsca. Najtańsze modele kupimy już za niecałe dwadzieścia złotych i z pewnością będą pasować do każdego pokoju dziecięcego.