Fotograf ślubny to osoba, od której oczekujemy profesjonalizmu. Od niej zależy jakość wykonanych zdjęć ślubnych, które mają stanowić pamiątkę dla małżonków na całe życie. Na profesjonalizm fotografa nie przekładają się tylko jego umiejętności, ale także sprzęt jakim się posługuje. Profesjonalny sprzęt fotograficzny jest jednak bardzo drogi, więc nie każda osoba mająca talent jest wstanie go nabyć na własną rękę.

Zawód z klasą – fotograf ślubny

fotograf ślubnyFotograf ślubny to zawód, który w ostatnich latach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Niemal każdego dnia setki Polaków poszukują odpowiedniego specjalisty, który wykona na ich ślubie piękne zdjęcia, stanowiące niezapomnianą pamiątkę. Dobry fotograf potrafi zaspokoić wszystkie oczekiwania klientów, na swoich zdjęciach uchwyca nieuchwytne emocje. Na takich obrazach widać miłość otaczającą parę młodą, ich wzruszenie, radość. Zdjęcia te tętnią życiem, zdają się być niemal chwilą zatrzymaną w czasie.

 

Fotograf od dziś

fotografPar poszukujących fotografa ślubnego stale przybywa. W ostatnich latach okazało się, że chętnych na tego rodzaju usługi jest zdecydowanie więcej, niż pracujący w zawodzie specjaliści są w stanie obsłużyć, a zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi stale rośnie. Nie dziwi zatem fakt, że osoby posiadające talent artystyczny chcą spróbować swoich sił w tym fachu. Nie jest to jednak takie proste jakby się mogło zdawać. Do profesjonalnego świadczenia usług fotograficznych potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Zakup aparatu z górnej półki to wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych, a to nie jedyny sprzęt potrzebny w tego rodzaju pracy. Rozpoczęcie działalności w tej branży, jeśli nie posiada się wystarczającego wkładu własnego, może ułatwić wzięcie pożyczki.

Przyjazny system pożyczkowy – tani kredyt – kredyt na oświadczenie

tani kredytKredyty na oświadczenie dawniej były bardzo powszechnie spotykanym rozwiązaniem. Obecnie po kryzysie nie są one już tak łatwo dostępne, choć nadal znajdą się banki, które wyciągną pomocą dłoń do osoby potrzebującej szybkiej pożyczki na niewielkie cele inwestycyjne. Cechą charakterystyczną kredytów na oświadczenie jest to, że nie wymagają one załatwiania zbyt wielu dokumentów i formalności, a sama decyzja o przyznaniu pożyczki zapada w ciągu jednego dnia. Jedynymi dokumentami potrzebnymi do uzyskania kredytu tego rodzaju są:

  • dowód osobisty
  • oświadczenie o dochodach

Główna różnica pomiędzy tym rodzajem kredytu, a zwykłym jest właśnie fakt, że w tym przypadku potrzebujemy oświadczenia a nie zaświadczenia. Rożnica polega na tym, że zaświadczenie jest oryginalnym dokumentem o zarobkach wystawianym przez firmę. Oświadczenie natomiast to informacje o zarobkach, które spisujemy my sami i potwierdzamy autentyczność tych informacji za pomocą własnego podpisu. Pożyczka taka najczęściej opiewa na kilkanaście tysięcy i jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nabyć dowolnego rodzaju sprzęt RTV lub AGD. To znaczy, że jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć pracę w branży fotograficznej. Pożyczka udzielana nawet na kilka lat, pozwoli im szybko nabyć potrzebny sprzęt i w łatwy sposób go spłacać pracując na rynku usługowym w fachu, na który jest ogromne zapotrzebowanie.

Aparat dla fotografa – zakup, leasing, ubezpieczenie

ubezpieczenieAparat to narzędzie pracy każdego fotografa i to w tego rodzaje urządzenie musi on zainwestować. Nabyć może go na dwa sposoby. Może go zakupić, często biorąc na niego kredyt, lub wziąć w leasing. Oba rozwiązania mają swoje plusy. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na leasing aparatu fotograficznego. Umowa tego typu pozwala na użytkowanie aparatu przez określony czas. Za tę możliwość płaci się w systemie ratalnym, a pod koniec umowy użytkownik ma możliwość wykupu sprzętu lub jego zwrotu. Rozwiązanie to, jeśli nie mamy pewności co do danego sprzętu lub często go zmieniamy podążając za nowinkami technicznymi jest idealne. Dla fotografa, który ma ulubiony sprzęt i wie na czym chce pracować, lepszym rozwiązaniem będzie natomiast zakup. Na które rozwiązanie fotograf by się nie decydował obowiązkowo musi on pamiętać jednak o ubezpieczeniu. Jakby nie patrzeć, aparat fotograficzny to narzędzie jego pracy, gdy ulegnie uszkodzeniu bez ubezpieczenia może okazać się, że jego użytkownik został bez środków do życia.


Więcej porad biznesowych:


Reasumując temat pracy jako fotograf ślubny:

Posiadając talent, dobre oko i umiejętność obserwacji można spróbować swoich sił w branży fotografii ślubnej, cieszącej się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Dostępnych jest teraz co najmniej kilka środków i rozwiązań, które maja ułatwić życie osobom chcącym wejść na rynek w tej dziedzinie. Spróbować naprawdę warto, bo potencjał tej branży jest ogromny.