Gdzie sprawdzi się szafa na zamówienie?

Szafy na wymiar mogą być świetnym sposobem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w sypialni, zwłaszcza jeśli ma ona niewygodne zakamarki lub jest to pokój na poddaszu ze skośnym sufitem. Sprawdzi się również doskonale w niewielkich przedpokojach czy pokojach dzieci, w których stanowi idealne rozwiązanie na przechowywanie zabawek. 

Dopasowanie szafy na zamówienie do pomieszczenia

stylowe szafy na zamówienie poznańZaletą mebli na wymiar jest możliwość ich personalizacji, czyli dopasowania rozwiązań do swoich potrzeb. Użytkownik może zdecydować o liczbie półek, obecności drążka do wieszaków, szuflad, wysokości pomiędzy poszczególnymi elementami czy wykończeniu. Przy zamawianiu szafy na zamówienie możemy również liczyć na kompleksową usługę: od pomiarów, przez projekt i dowóz po wniesienie poszczególnych części i ich montaż. Każdemu, kogo interesują stylowe szafy na zamówienie Poznań oferuje wiele firm świadczących takie usługi. Dostępne są różne rodzaje tego typu szaf. Szafy wnękowe przeznaczone są do przestrzeni między dwoma ścianami zwanych wnękami i sięgają sufitu, dzięki czemu nie wymagają instalowania ścianek bocznych, natomiast szafy pełne posiadają wszystkie elementy korpusu i są podobne do gotowych szaf, ale pozwalają dobrać wymiary i stylistykę pasujące do danego wnętrza. Ciekawą opcją są również szafy typu L — idealne rozwiązanie do problematycznych narożników, które często pozostają niewykorzystane przy wykorzystaniu gotowych mebli. Popularne są także szafy z pawlaczem będącym modułem w górnej części konstrukcji, który przydaje się w wysokich wnętrzach kamienic bądź loftów. 

Przy wyborze szafy na wymiar duże znaczenie ma materiał, z którego jest wykonana — od niego zależy odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość. Istotny jest też wybór odpowiednich drzwi do szafy — w niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się w szczególności drzwi przesuwne, które można ozdobić efektowną grafiką lub lustrami, które optycznie powiększą przestrzeń.