Gdzie znaleźć zdjęcie na blog lub do ulotki?

Odpowiednia, dobrze dopasowana grafika to nie tylko dodatek do tekstu, ale jego bardzo ważna część. Jedno zdjęcie może wyrażać więcej, niż setki zapisanych znaków, jeśli zostanie dobrane umiejętnie do przekazywanej treści – czy to wpisu na blogu, czy jako grafika w ulotce albo na plakacie reklamowym. Nie zawsze jednak nam samym uda się zrobić odpowiednie zdjęcie.

Wybór dobrego zdjęcia nie jest łatwy

zdjęcia do użytku komercyjnegoPoza dopasowaniem treści zdjęcia do treści tekstu i przekazu, na jakim nam zależy, musimy też spojrzeć na fotografię pod innym kątem: czy jest wysokiej jakości, czy posiada dobrą kompozycję, oraz, najważniejsze, czy w ogóle wolno nam z niej skorzystać. Jeśli wstawiamy zdjęcie zrobione przez siebie lub dla nas, to nie będziemy mieć problemu z prawami autorskimi. Nie każdy ma jednak odpowiedni sprzęt, talent i możliwości, a sesje produktowe dość dużo kosztują. W takiej sytuacji doskonałym wyborem jest skorzystanie z banku zdjęć, który udostępnia zdjęcia do użytku komercyjnego. Zanim skorzystamy z takiego banku, należy dokładnie zapoznać się z regulaminem na stronie czy ewentualnymi obostrzeniami przy każdej fotografii, abyśmy mieli pewność, że możemy użyć daną grafikę w konkretnym miejscu, na przykład jako ilustrację do posta na blogu czy do reklamy, która pojawi się w serwisie społecznościowym. Strony takie jak na przykład Unsplash, Picjumbo czy Pixabay udostępniają tysiące doskonałej jakości zdjęć, które można stosować także komercyjnie.

Warto poświęcić czas, aby znaleźć zdjęcie, które doskonale uzupełni tekst albo wręcz zastąpi jego część. Dzięki bankom zdjęć jest to prostsze niż kiedykolwiek, a korzystanie z nich pozwala oszczędność pieniędzy i także czasu, ponieważ surfowanie po sieci wymaga go mniej niż zrobienie zdjęcia samemu czy wynajęcie do tego profesjonalnego fotografa.