Gipsowa imitacja drewna do wystroju wnętrz

W nowoczesnym budownictwie i wystroju bardzo często stosuje się tańsze zamienniki różnych materiałów. Mowa tu o cegłach, drewnie czy betonie. Na rynku dostępne są wysokiej jakości imitacje tych materiałów. Dzięki nim łatwo i szybko można szybko zmienić wygląd swojego domu lub mieszkania. 

Panele drewnopodobne z gipsu

gipsowa imitacja drewna na ścianęImitacja drewna i cegieł jest stosowana zarówno do dekoracji wewnętrznych jak i zewnętrznych ścian. Drewnopodobne panele na ścianę są bardzo łatwe w montażu, a przede wszystkim o wiele tańsze niż prawdziwe drewno. Wyglądają jednak bardzo naturalnie. Gipsowa imitacja drewna na ścianę nadaje się zarówno do pokrycia całej ściany lub jedynie jej części. Odpowiednio dobrany wzór i kolor płyty świetnie sprawdza się w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Imitacja drewna powinna zostać oświetlona ciepłym światłem punktowym. To podkreśla nierówną powierzchnię gipsowych płyt. Imitacja wiernie odwzorowuje strukturę drewna, a jej zamontowanie odbywa się przy użyciu kleju. Nie trzeba zatem wiercić dziur ani w inny sposób niszczyć ściany. Materiał jest niepalny i wykazuje się wysoką trwałością materiałów i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki użyciu gipsu, imitację można dopasować wedle gustu klienta do każdej krzywizny na ścianie oraz do łuków. Oprócz tego istnieje wiele możliwości i kształtów w jakich panele można zamontować na ścianie. Materiał drewnopodobny jest bardzo lekki i można samodzielnie zamontować go na prawie każdej powierzchni.

Sztuczne drewno nie wymaga oczywiście impregnacji ani żadnych specjalnych zabiegów ochronnych, nie przyciąga insektów, ani nie wypacza się. Ze względu na to, raz zamontowana imitacja drewna jest piękną dekoracją na długie lata. Drewno można przemalowywać na inny kolor jeśli obecny nam się znudzi.