Inspirująca książka katolicka

 

Wraz ze swoją rodziną od wielu lat jeździłam i uczestniczyłam we wszelkich nabożeństwach katolickich, gdyż moi bliscy całe swoje życie zawierzyli Bogu i społeczności kościelnej. Lubiłam, gdy zbliżał się czas pielgrzymki, gdyż mogłam wtedy jeszcze lepiej przygotować się na modlitwy i refleksje. Dzięki tym wielu zabiegom, każde obcowanie z wiarą i religią, pomaga mi każdego dnia. 

Refleksja nad treściami zawartymi w katolickich książkach

książki katolickieKażda pielgrzymka, każdy wyjazd czy spotkania organizowane przez stowarzyszenia kościelne w naszej parafii zawsze okazywały się sukcesem i pobudzały nas wszystkich do refleksji i dyskusji nad naszym codziennym życiem. Studiowanie wszelkiego rodzaju encyklik czy czasopism pozwalało naszej wspólnocie być częścią czegoś większego. Również książki katolickie, których nigdy nie zabrakło w naszej katolickiej świetlicy, pokazywały nam różnego rodzaju ścieżki rozwoju. Wszelka aktywność katolicka, z którą mieliśmy styczność, odnosiła się nie tylko do żelaznych zasad wiary, ale również do radosnego jej postrzegania. Wiele z naszych publikacji było przeznaczonych jedynie dla dzieci, a zagadki katolickie, które wspólnie rozwiązywaliśmy, pokazywały nam, że obraliśmy słuszną drogę. Wszyscy bardzo docenialiśmy ogromny wysiłek naszych duchownych, którzy na każdych spotkaniach i wyjazdach tworzyli niezwykle pozytywną i radosną atmosferę. Wielokrotnie siadaliśmy wszyscy wspólnie przy ogniskach i stołach i czytaliśmy Słowo Boże z periodyków i książek.

Wszelkiego rodzaju aktywność religijna, której doświadczyłam wiele lat temu, ukształtowała moją osobowość na tyle, że całe swoje dorosłe życie związałam z religią. Po ukończeniu teologii zostałam wykładowcą uniwersyteckim. Każdego dnia, próbuję przekazać moim studentom te proste prawdy, które są zawarte w książkach religijnych, a o których tak często zapominamy.