Jak dbać o podłogi drewniane?

Aby podłoga świetnie wyglądała przez długie lata, należy o nią odpowiednio dbać, stosując odpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne. Podłogi drewniane potrzebują co jakiś czas polerowania pastą, aby wydobyć z nich blask i odświeżyć wygląd. Jeśli podłoga jest bardzo zniszczona, to warto wykonać jej cyklinowanie, aby ją całkowicie odnowić. W tym celu można wypożyczyć cykliniarkę i zabieg wykonać samodzielnie.

Czym polerować podłogę?

pasta do polerowania podłóg drewnianychO podłogi drewniane należy szczególnie dbać, aby zachowały swój dobry wygląd. Dobrze pielęgnowane podłogi z drewna mogą z powodzeniem służyć nawet kilkadziesiąt lat. Co jakiś czas warto zastosować na takiej podłodze dodatkowe środki pielęgnujące. Polecana jest pasta do polerowania podłóg drewnianych dzięki której nabierze ona świeżości i dawnego blasku. Dzięki efektowi połysku można cieszyć się z lśniącej tafli świeżej podłogi. Przed nałożeniem pasty, należy dokładnie oczyścić powierzchnię podłogi z kurzu oraz brudu. Należy również na czas zabiegu wynieść w pomieszczenia meble. Ponowne wniesienie zalecane jest dopiero po upływie 12 godzin, aby pasta miała czas na wniknięcie w podłogę i zastygnięcie. Przed nałożeniem pasty należy również odpowiednim środkiem usunąć ewentualną starą warstwę środków impregnujących. Dzięki paście podłoga będzie wyglądała jak nowa i będzie odpowiednio zabezpieczona przed zarysowaniami oraz wnikaniem brudu w powierzchnię. Na co dzień należy myć podłogę specjalnym płynem do podłóg drewnianych, aby na co dzień pielęgnować drewno.

Aby mycie podłóg drewnianych na co dzień było efektywniejsze, należy stosować specjalną nakładkę na mopa oraz płyn do podłóg drewnianych. Należy również uważać na możliwość zarysowania podłogi, ponieważ drewniane podłogi są podatne na różnego rodzaju zarysowania. Drewniana podłoga ma sporo zalet, ale także należy pamiętać, że jest delikatna i wrażliwa na zarysowania.