Jak dokładnie wyczyścić separatory?

 

Na rynku mamy dwa rodzaje separatorów, które wykorzystujemy w różnych czynnościach. Najczęściej i najbardziej popularne są separatory tłuszczowe, które montowane są przy barach, a także różnego rodzaju restauracjach. Separatory powinniśmy zostać oczyszczone przez doświadczonych fachowców, którzy oferują wykonanie profesjonalnych usług czyszczenia separatorów.

Ile czasu czyści się separatory?

czyszczenie separatorów wrocławCzyszczenie separatorów zawsze zależy od zabrudzenia, do jakiego doszło, a także od odpadów, które się tam znajdują. W niektórych przypadkach trzeba rozebrać separator na części pierwsze, aby dokładnie oczyścić wszystkie filtry oraz inne dodatkowe części. Im więcej odpadów było składowanych przez dłuższy okres czasu to tym gorzej i trudniej będzie usunąć, aby oczyścić separator. Do czyszczenia separatorów powinniśmy wezwać profesjonalną firmę, która oferuje specjalistyczne czyszczenie separatorów Wrocław to miasto, gdzie możemy zlecić czyszczenie separatorów tłuszczowych, a także ropopochodnych. Separatory ropopochodne są znacznie prostsze w czyszczeniu, ponieważ musimy je czyścić zaledwie kilka razy w roku. Niestety w przypadku separatorów tłuszczowych trzeba dokonywać ich czyszczenia nawet kilka razy w miesiącu. Według prawa przynajmniej raz na 2 tygodnie taki separator powinien być oczyszczany, aby mógł funkcjonować ponownie. Separatory są kontrolowane przez odpowiednie urzędy i pracowników, którzy przeglądają się jak wygląda składowanie odpadów tłuszczowych lub ropopochodnych.

Kiedy separator zostaje wyczyszczony to do środka nalewana jest z powrotem czysta woda i może zostać spokojnej wykorzystywany przez kolejny okres. W niektórych przypadkach może dojść do bardzo dużego użycia separatora albo jego części i trzeba będzie wtedy zakupić, albo jedną część albo cały separator.