Jak korzystać z taśmy samoprzylepnej?

Stosowanie taśm samoprzylepnej jest powszechnie znane. Taśmy o różnej długości możemy spotkać w wielu dziedzinach życia. 

Praktyczne zastosowanie taśmy 3m jest wykorzystywane w pracach biurowych, izolowania kabli elektrycznych oraz maskowania wielu niepożądanych elementów. Jednak pośród wielu rodzajów taśmy 3m samoprzylepnej, jak wybrać tę właściwą? 

Przed przystąpieniem do zakupu 

taśmy 3mKiedy zaczniemy zwiedzać sklepy meblowe, przeglądać oferty na stronach internetowej warto odpowiedzieć na kilka pytań. Pierwsze pytanie brzmi: Do jakich powierzchni taśmy 3m będą nam potrzebne? Zanim taśmy 3m trafią do naszego koszyka warto sprawdzić rodzaj oraz strukturę danej powierzchni. Gdy ten krok mamy za sobą koniecznie trzeba ustalić, czy taśmy 3m będziemy stosować na zewnątrz czy wewnątrz danego budynku. W przypadku taśmy 3m na zewnątrz warto zadać sobie pytanie: Czy powierzchnia klejona będzie narażona na promienie światła? Jeśli tak warto kupić taśmę z technologią UV. 

Prawidłowe zastosowanie taśmy klejonej 

Niezależne od rodzaju taśm, ich grubości oraz przeznaczenia warto kierować się kilkoma wskazówkami. Jednym z nich są warunki atmosferyczne. Zanim przystąpimy do klejenia taśmy 3m na różne elementy trzeba zadbać o temperaturę pomieszczenia. W przypadku klejenie na dworze warto stosować wytrzymałe taśmy 3m np. z kauczuku modyfikowanego. Materiał tego rodzaju sprawia, że taśmy 3m można stosować w warunkach chłodniczych. W przypadku innych wariantów taśmy 3m stosować od +18 do 40 stopni Celsjusza. 

Niezależne od zakupu i rodzaju samoprzylepnych rolek z taśmą ważny jest sposób ich magazynowania. W przypadku nowej taśmy 3m warto przestrzegać temperatury pokojowej. Magazyn pod taśmy 3m powinien być wolny od wilgoci oraz gwałtownych zmian temperatur.