Stwierdziłam, że czas, by zająć się moim ogrodem. Dom kupiliśmy już jakiś czas temu i głównie skupialiśmy się na jego remoncie i wyposażeniu we wszystko co potrzebne. Później nadeszła zima i nie było można nic posadzić, bo i tak mróz by zaraz wszystko zaprzepaścił. Gdy nadeszła wiosna, w końcu był czas na jakieś zmiany.

Stworzenie pięknego ogrodu

zakładanie ogrodów mazowieckieJednak sama nie potrafiłabym nic zrobić. Zawsze mieszkałam w bloku, warzywa, czy owoce miałam prosto ze sklepu i nawet w doniczkach balkonowych nic mi się nigdy nie uchowało. Dlatego zakładanie ogrodów mazowieckie powierzyłam specjalnej firmie, która się w tym specjalizuje. Wolałam, żeby nie musiało to spoczywać na moich barkach, bo inaczej mąż nie mógłby się cieszyć pięknym ogrodem i w nim odpoczywać. Firma przyniosła mi gotowy projekt i szczerze mówiąc, nawet niczego nie kwestionowałam. Przyznam, że bardzo mi się podobało to, co zobaczyłam w projekcie. Ujęte tam było wszystko to, co najważniejsze, a sama bym tego lepiej i tak nie wymyśliła. Przede wszystkim duże pole do odpoczynku, wraz z ławkami i hamakiem. Zawsze chciałam mieć swój prywatny hamak i móc czytać na nim książkę i spać. No i mały staw z rybkami, bo mąż zawsze o takim marzył. Dzięki temu każdy był zadowolony, bo mieliśmy połączony nasz wspólny plan na ogród. Dla dzieci oczywiście specjalne huśtawki i piaskownica, oraz wiele roślin. Zasadziliśmy nawet wspólnie drzewo. Ciekawe, jak szybko urośnie. Będzie to jedyny wkład, jaki włożyłam w zrobienie ogrodu.

Warto korzystać z usług fachowców, którzy znają się na zakładaniu ogrodów, kiedy my nie mamy o tym najmniejszego pojęcia. Gdybym sama się tym zajęła, na pewno nie byłoby tak piękne jak teraz, i nikt nie chciałby nawet w tym ogrodzie siedzieć, bo byłby w stanie opłakanym.