Jak prawidłowo wykonać izolację podłogi?

 

Współczesne projekty domów jednorodzinnych w większości przypadków mają podłogę na gruncie a to wszystko przez to, że nie posiadają one podpiwniczenia. Oznacza to,  że podłoga na parterze leży bezpośrednio na gruncie i należy ją prawidłowo zabezpieczyć przed pochłanianiem wilgoci.

Prawidłowe wykonanie izolacji przeciwwodnej podłogi

W izolacje przeciwwodne podłóg z Warszawyprzypadku domów z piwnicą podłoga na parterze nie jest bezpośrednio narażona na działanie wilgoci, która znajduje się w gruncie. Jednak w przypadku braku podpiwniczenia jest odwrotnie i należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Po wykonaniu płyty podkładowej należy wykonać izolację poziomą, która zapobiegnie przenikaniu wilgoci z gruntu do wyższych partii podłogi. W tym przypadku najlepiej jest wykorzystać materiał podobny do izolacji poziomej ścian fundamentowych. Ściany fundamentowe jak i podłoga powinny zostać zaizolowane tymi samymi materiałami, ponieważ łatwiej je będzie ze sobą połączyć oraz lepiej będą ze sobą pracowały niż w przypadku rożnych materiałów. Kładąc izolację na powierzchni płyty z zakładem na wcześniej wykonaną izolację ścian fundamentowych. W zależności od rodzaju materiału jaki wybierzemy sklejamy je bądź zgrzewamy. Jeśli wybierzemy papę to powinniśmy położyć co najmniej dwie warstwy. Jeśli jednak do izolacji wykorzystamy folię a poziom wód gruntowych jest niski wystarczy tylko jedna warstwa. Izolacje przeciwwodne podłóg z Warszawy warto zlecić specjalistom, którzy się na tym znają oraz mają doświadczenie w tego typu izolacjach. Najlepiej zaufać firmie, która znajduje się na rynku najdłużej, ponieważ ma ona największe doświadczenie.

Jeśli więc chcemy zabezpieczyć swój dom przed wilgocią należy zatrudnić firmę, która się tym zajmie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz dom zawsze będzie bezpieczny i czysty a my nie będziemy musieli się nigdy martwić.