Od niedawna pracuję w agencji reklamowej. Jest to bardzo duża firma, która produkuje różne rodzaje reklam, właściwie wszystkie, jakie można by sobie wymarzyć. Wiem, że dużo się nauczę w tej pracy. Mogę pytać o wszystko, czego nie wiem i co mnie interesuje, dzięki czemu szybko robię postępy w swojej dziedzinie. Uważam, że to moja najlepsza praca.

Praca przy produkcji filmów reklamowych

produkcja filmów reklamowychNa razie głównie przyglądam się temu, jak wygląda produkcja filmów reklamowych. Uczę się, jak po kolei powstają reklamy. Na początku trzeba uzgodnić z klientem, na czym mu zależy, jakie szczegóły koniecznie ma zachować agencja i tak dalej. Później jest dopiero planowanie, co i jak ma być zrobione, burza mózgów i tak dalej. Później właściwie zależnie od tego, jaka reklama powstaje, takie są podejmowane działania. Firma, w której pracuję robi nie tylko reklamy filmowe, ale również przeprowadza wiele innych typów działań promocyjnych. Mimo wszystko jednak to filmy reklamowe są główną i zarazem najbardziej dochodową częścią interesu. Klienci następnie wykorzystują otrzymany produkt, czyli właśnie taką filmową reklamę, w wielu mediach. Mogą użyć jej w telewizji, w Internecie: na własnej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, na stronach w sieci reklamowej AdWords i w wielu innych lokalizacjach. Częste jest też umieszczanie spotu reklamowego na specjalnym ekranie zlokalizowanym w przestrzeni miejskiej. To już zależy od klienta, bo to on wie najlepiej, jakich ma odbiorców.

Cieszę się, że udało mi się złapać tę pracę. Nigdy jeszcze nie pracowałam w branży kreatywnej ani w reklamowej, a zawsze chciałam, bo wydaje mi się to bardzo, bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że kiedyś sama będę mogła brać udział w procesie twórczym i będę znakomitym menagerem do spraw kreacji reklamowych albo kimś podobnym.