Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

Podstawą pięknie wyglądające samochodu nie jest tylko wymycie i nawoskowanie go na zewnątrz. Warto również pomyśleć o sprzątnięciu samochodu w środku. W tym celu warto użyć do tego odpowiednich kosmetyków i akcesoria, które pozwolą na szybkie i sprawne pozbycie się wszelkich zabrudzeń lub plam.

Czyszczenia tapicerki samochodowej

czyszczenie tapicerki BiałystokTapicerka samochodowa jest szczególnie podatna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, a więc wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Tylko wtedy uda nam się zachować dogłębna czystość i świeżość. By jednak tak się stało musi najpierw zacząć od odkurzania tapicerki i wnętrza całego pojazdu. Warto to zrobić dość dokładnie, a pewność będziemy mieli w momencie, gdy mocno uderzymy o fotel i jeżeli pojawi się kurz to należy ponownie przystąpić do odkurzania. Najszybciej i najłatwiej odkurza się tapicerkę ze skóry (naturalnej czy ekologicznej), wystarczy tylko raz odkurzyć. Po dokładnym odkurzeniu możemy przystąpić do kolejnego etapu polegającego na użycie specjalnego środka czyszczącego do tapicerki. W większości tego typu preparat mają z reguły postać pianki. Należy spryskać na przykład fotel i za pomocą miękkiej gąbki, równomiernie rozprowadzić i pozostawić do momentu wyschnięcia. Środek ten krystalizuje te zabrudzenia i najlepiej będzie użyć odkurza do ich usunięcia. Takie czyszczenie najlepiej zacząć od fotela kierowcy, następnie czyścimy tylną kanapę o później fotel pasażera z przodu. Warto pamiętać o tym, że zanim przystąpimy do czyszczenie tapicerki Białystok, najlepiej będzie zapoznać się z etykietką umieszczoną na danych kosmetykach. Szczególności dotyczy to tapicerek skórzanych, należy wybrać kosmetyk który dostosowany do konkretnego materiału. Na koniec przechodzimy do czyszczenia wykładzin, bagażnika i boczków drzwi. Podsufitkę i boczki drzwi najlepiej jest wyczyścić szmatka z mikrofibry na którą nakładamy środek czyszczący.

Sprzątanie samochodu wymaga profesjonalnego nie tylko podejścia do sprawy, ale również wiedzy jakich kosmetyków i narzędzi użyć do czyszczenia tapicerki. Taką czynność możemy podjąć sami lub zlecić profesjonalnej firmie. Warto zaznaczyć, aby do czyszczenia i renowacji tapicerki używać kosmetyki renomowanych firm tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nie zniszczymy środka.