Jak wygląda projektowanie biurowców?

Z racji na występowanie bardzo szybkiego rozwoju urbanizacji, możemy zaobserwować wzrost liczny biurowców w samym centrum miasta. Oczywiście są to budowle jak najbardziej potrzebne, gdyż zazwyczaj stanowią miejsce pracy dla naprawdę wielu osób. Jednak jak zaprojektować biurowiec, który będzie funkcjonalny w środku i będzie zachwycał z zewnątrz?

Projektowanie biurowców – na czym się skupić

Projektowanie biurowcówPrzede wszystkim nie można zapominać o tym, że każda budowla musi spełniać wszelkie zasady prawa budowlanego. Oczywiście projekty biurowców można rozumieć w różny sposób. Może to być projekt wnętrza, a może to być projekt budowlany, wykonany przez inżyniera budownictwa. Jak najbardziej obydwa te projekty będą potrzebne i ich wykonanie będzie następowało po sobie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jak najbardziej przy projektowaniu biurowców należy skupić się na bezpieczeństwie. Nie od dziś wiadomo, że profesjonalny projekt wykonany przez architekta, będzie gwarancją solidnej budowy. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę to zainwestowanie w niezwykle dobre materiały budowlane. To od ich jakości będzie zależał efekt końcowy i to, na jak długo wykonany biurowiec będzie służył jego użytkownikom. Dlatego właśnie jak najbardziej opłacalne stanie się wynajęcie profesjonalnej firmy architektów, którzy potraktują nasze zlecenie priorytetowo. Dla podsumowania, co będzie najważniejsze w zaprojektowanym biurowcu?

  • bezpieczeństwo,
  • funkcjonalność,
  • estetyka.

Oczywiście nie należy zapominać również o tym trzecim aspekcie, ponieważ to właśnie projektowanie biur odegra decydującą rolę w zapewnieniu komfortowej pracy pracownikom i komfortowe korzystanie z biur dla klientów.

Panele na podczerwień – nuta nowoczesności wewnątrz

Panele na podczerwieńWarto również nie zapominać o wprowadzeniu kilku innowacyjnych rozwiązań, zarówno na zewnątrz biurowca jak i również w środku biur. Jednak projektując wnętrza biur należy przede wszystkim skupić się na tym, aby je prawidłowo wyposażyć. Wybrane przez projektanta elementy muszą zapewniać pracownikom odpowiednie warunki pracy, a klientom dawać poczucie komfortu i profesjonalizmu. Jednak nie można również zapominać o odpowiednim zaprojektowaniu przestrzeni między biurowych takich jak korytarze czy podziemne parkingi. Należy przywiązać do tego szczególną uwagę, zwłaszcza w zaprojektowanie schodów i wind. Biurowce mają to do siebie, że są budynkami wielokondygnacyjnymi. Najważniejsze będą zatem meble. Jednak nie można umniejszać znaczenia elementów wybranych jako elementy wystroju. Będą to nawet najmniejsze szczegóły takie jak dekoracje okienne czy nawet wybrane akcesoria biurowe. W biurach ważną rolę odegrają również takie gadżety jak sprzęt elektroniczny. Będzie to z całą pewnością usprawniało pracę i obsługę klienta. Można również wziąć pod uwagę zamontowanie elementów nowoczesnych, które podniosą prestiż firmy. Mogą nimi jak najbardziej być grzejniki na podczerwień. Niekiedy spotyka się również z określeniem panele na podczerwień, w zasadzie jest to to samo, zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowanie i zasadę działania. Będzie to świetny element zapewniający ogrzewanie biur.

Ławki betonowe i inne elementy zewnętrzne

Ławki betonowePod nazwą biurowiec oczywiście nie mieści się sam budynek i pomieszczenia. Nie należy zapominać również o terenie wokół budynku. Biurowiec może stwarzać wrażenie betonowej twierdzy. Dlatego właśnie, aby nie odstraszać swą wielkością i złożonością, każdy projektant biurowca powinien zaprojektować przy nim również pewnego rodzaju dziedziniec. Będzie to miejsce, gdzie klienci będą mogli na chwilę przysiąść i odpocząć, a wizualnie sprawi to wrażenie bardziej przytulnego miejsca. Co będzie ważne? Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę wystawienie odpowiednich akcesoriów takich jak ławki. Można by pomyśleć o tradycyjnych ławkach parkowych, jednak dla zachowania stałości koncepcji warto będzie zainwestować w ławki betonowe. Poza tym można przemyśleć również zasadzenie zielonych roślin, czy nawet kwitnących odmian. Wtedy dobrym pomyłem będzie porozstawianie gadżetów takich jak donice betonowe. Będą one bardzo trwałe i zapewnią jedność estetyczną.


Więcej o biurowcach można znaleźć na:


Zdanie podsumowanie:

To jak zaprojektuje się biurowiec, jak i jego otoczenie jednak w głównej mierze zależy od specyfiki używalności budynku, od tego, jakie firmy się w niem znajdą i ile osób będzie pracowało.