Jak wysłać paczki do Anglii?

Wielu Polaków osiedliło się poza granicami naszego państwa. Często są wśród emigrantów osoby nam znane: członkowie rodziny albo dobrzy znajomi. Nieraz możemy mieć chęć nawiązania kontaktu z tymi ludźmi drogą listową i wysłania im czegoś miłego na przykład z okazji świąt czy po prostu, by sprawić im przyjemność i zapewnić o pamięci.

Paczki do Anglii – sposoby wysyłki

paczki do angliiJeżeli nigdy wcześniej nie wysyłałeś paczki za granicę, możesz zastanawiać się, jak to zrobić. Właściwie są dwa sposoby: albo skorzystasz z usług poczty albo przyda ci się tani kurier Polska Anglia. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Bywa, że poczta jest tańsza, ale kurier za to nieraz potrafi dostarczyć paczkę szybciej. Dlatego trzeba zastanowić się na czym bardziej komu zależy. Dodatkowo można spróbować jeszcze poprosić jakąś sprawdzoną osobę, która jeździ do Anglii, aby dostarczyła przesyłkę. Być może masz kogoś znajomego, kto jeździ autokarem. Pewnie zgodzi się dowieźć paczkę na miejsce. To na pewno najtańsza możliwość, jednak wymaga posiadania znajomości. Jeśli chodzi o kuriera, to bardzo wygodne, ponieważ może on odebrać przesyłki do Anglii prosto od ciebie. Nie trzeba nigdzie wychodzić, a jedynie zapakować rzeczy i wypełnić odpowiednie formularze na stronie firmy kurierskiej. To w dzisiejszych czasach wyjątkowo przydatne rozwiązanie. Oszczędza się bowiem czas do tej pory spędzany w kolejkach. Nie trzeba też nigdzie chodzić czy jeździć. Wszystko jest załatwiane od ręki.

Szukamy taniego kuriera z Polski do Angliitani kurier z Polski do Anglii

Kiedy rozważa się kwestie wyboru usług, warto także sprawdzić, jakie dodatkowe opcje oferuje kurier czy poczta. Możesz bowiem skorzystać na przykład z opcji dostarczenia przesyłki konkretnego dnia, na przykład na urodziny znajomego. Poza tym często dostępna jest możliwość chociażby informacji o dotarciu paczki. Kiedy już opcje wysyłki są omówione, pozostaje kwestia pakowania. Paczka musi być dobrze zabezpieczona, aby po drodze nic się z nią nie stało. Wiadomo, że dystans, jaki musi przebyć jest spory, więc głównym zadaniem powinno być solidne zapakowanie przedmiotów.

Czy koperty bąbelkowe stanowią dostateczne zabezpieczenie przesyłki?

koperty bąbelkoweKażdy kurier ma swoje zasady, jeśli chodzi o oznaczanie paczek. Trzeba się z nimi wcześniej zapoznać, aby wszystko przebiegało bez problemu. Najczęściej te normy prezentowane są po prostu na stronach internetowych. Nie ma więc najmniejszego problemu. Bez względu jednak na to, z którego przewoźnika będziesz korzystać, musisz zadbać o opakowanie przesyłki. To najważniejszy punkt podczas wysyłania paczki za granicę, zresztą również w Polsce ma znaczenie. Co będzie potrzebne do pakowania:

  • solidna taśma
  • koperta lub karton
  • wypełnienie
  • folia bąbelkowa.

Powstaje pytanie, w co zapakować przesyłkę. Czy koperta B5 będzie wystarczająca? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od rozmiarów i delikatności przesyłanej rzeczy. Ważne jednak, żeby nie umieszczać na siłę dużych gabarytowo rzeczy w kopercie bąbelkowej. Może się bowiem szybko okazać, że to za słabe zabezpieczenie i towar dotrze do adresata zniszczony albo zaginie gdzieś po drodze. W wielu przypadkach lepiej użyć większego opakowania kartonowego i mieć pewność, że rzecz będzie na miejscu w całości. Konieczne jest jednak wtedy umieszczenie w paczce jakiegoś wypełnienia amortyzującego. Może to być styropian, folia bąbelkowa lub nawet zgnieciona tektura albo gazeta czy papier do plotera podarty na kawałki. Po prostu zadbaj, żeby rzecz nie przemieszczała się w kartonie. Również sama grubość opakowania ma znaczenie. Zadbaj zatem, aby użyć takiego, który pod wpływem uderzenia zaraz się nie zniszczy. Ostatnia rzecz to kwestia zaklejenia. Solidnie oklej karton taśmą, aby nic nie miało prawa wydostać się na zewnątrz.


Napisano przy pomocy:

  • Awo.net.pl – sklep internetowy z artukułami m.in. wysyłkowymi
  • Etransport.pl – portal związany tematyką transportową i logistyczną
  • Poloniaexpress.pl – firma oferująca przewozy z Polski do Anglii

Podsumowanie;

Podczas wysyłki paczek do Anglii kluczowe są dwie sprawy: zadbanie o fachowe usługi kurierskie lub pocztowe oraz dobre zapakowanie przesyłki. Dzięki temu nie będzie trzeba się martwić o to, że wysłane rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce czy że ulegną zniszczeniu po drodze. Rodzina lub przyjaciele zaś będą mogli bez przeszkód cieszyć się wysłanymi im produktami.