Jak zbudowane są tunele do pakowania termokurczliwego?

Pakowanie termokurczliwe umożliwia zapakowanie szczelnie różnych produktów i przedmiotów na etapie produkcji. Dzięki temu, że w tuneli do takiego pakowania panuje wysoka temperatura możliwe jest obkurczenie foli na produkcie, który chcemy aby zostało szczelnie zapakowane. Korzysta się z tego procesu szczególnie w przypadku branży spożywczej.

Komora jest najważniejsza podczas pakowania termokurczliwego

pakowanie termokurczliwe przedmiotówW wielu przypadkach tunele do pakowania termokurczliwego są częściami całych linii produkcyjnych. Zacznijmy od tego, że w przypadku całej linii pakowanie termokurczliwe przedmiotów możliwe jest po pierwsze dzięki komorze, w której dochodzi do całego procesu. Kolejnym ważnym elementem jest taśma, dzięki której możliwe jest przesuwanie produkty, który chcemy zapakować. Te taśmy – pasy do transportu najczęściej wykonane są ze specjalnych rolek lub też solidnej siatki wykonanej ze stali. Czasem również taśmy transportowe wykonuje się z teflonu. Ważne jest aby również cały tunel grzewczy był wykonany z solidnych materiałów. Jest to w większości przypadków dobrze izolowana stal. Pakowanie termokurczliwe przedmiotów nie było by możliwe, gdyby nie wysoka temperatura. Wytworzenie jej jest możliwe dzięki grzałkom, które wbudowane są w boki komory. Grzałki te oddzielone są specjalną blachą, która jest perforowana. Dzięki temu możliwa jest cyrkulacja powietrza. Także, aby cyrkulacja nagrzanego powietrza była możliwa, cały tunel obkurczający również wyposażony jest w wentylatory.

Niektóre z modeli tych urządzeń dodatkowo na swoim wyposażeniu posiadają wentylatory na wyjściu z tunelu. Umożliwiają one schładzanie powstałego zgrzewu. Jak widać, takie tunele grzewcze nie mają skomplikowanej budowy, jednak znacznie przyspieszają i usprawniają prace pakownicze na hali produkcyjnej.