Znajomość minimum jednego języka obcego w dzisiejszych czasach to podstawa. Znajomość języka angielskiego obecnie nie jest już uważana za żadną dodatkową kompetencję, a jest podstawą, której oczekuje się od niemal każdego, zwłaszcza przyszłego pracownika. Z każdym rokiem, w zależności od tego w jaki sposób rozwija się gospodarka i z kim podejmuje się współpracę pojawia się zapotrzebowanie na specjalistów posługujących się konkretnym językiem, nierzadko dość egzotycznym. Jakie języki są zatem teraz modne i co warto znać?

Szkoła językowa – nauka angielskiego – absolutne minimum

nauka niemieckiegoW obecnych czasach, gdzie język angielski urósł niemal do rangi języka ogólnonarodowego jego znajomość stanowi konieczność. Pracodawcy poszukując przyszłych pracowników, nawet nie patrzą na CV osób, które nie posługują się biegle w mowie i w piśmie tym językiem. Z drugiej strony nie stanowi on już atutu, który mógłby pracownika wyróżnić na rynku pracy i zapewnić mu zatrudnienie. W trakcie zagranicznych wyjazdów obowiązującym komunikacyjnym językiem niemal w każdym zakątku świata jest właśnie angielski. Właściwie w każdym miejscu na świecie jesteśmy w stanie porozumieć się za pomocą tego właśnie języka. Wszystko to sprawia, że choć jego znajomość z jednej strony nie daje żadnych profitów to jest absolutnie konieczna. W przypadku osób, które nie miały możliwości zapoznania się z tym językiem w trakcie swojej edukacji lub nie zapoznały się one z nim w wystarczająco dobry sposób, dobrym rozwiązaniem będzie uczęszczanie na kurs języka angielskiego w jednej z wielu szkół językowych. Kursy te pozwalają we względnie szybkim czasie nauczyć się języka na odpowiednim poziomie, a także pozbyć się barier w mówieniu w innej mowie niż ta, która jest ojczysta.

Język na topie – nauka francuskiego, nauka hiszpańskiego

nauka francuskiegoNa przestrzeni ostatnich lat dość mocno rozwinęła się współpraca polskich z firm z francuskimi czy hiszpańskimi korporacjami, co za tym idzie dość często spotyka się na rynku pracy oferty, w których poszukuje się różnego rodzaju specjalistów posługujących się biegle takimi językami jak

  • francuski
  • hiszpański
  • rosyjski
  • włoski

Znajomość wyżej wymienionych dialektów może sprawić, że potencjalny pracownik, będzie zdecydowanie atrakcyjniejszy dla pracodawcy, a także będzie miał on możliwość otrzymania wyższego wynagrodzenia. Od dawna widoczne jest, że znajomość mniej popularnych języków jest atutem na rynku pracy, jednak warto na bieżąco śledzić jakie języki są obecnie modne i jakich warto się uczyć, ponieważ trendy te co kilka lat ulegają zmianom.

Obozy językowe – dobre rozwiązanie dla osób, które myślą o wyjeździe

obozy językowe londynOd niedawna w Polsce coraz modniejsze stają się obozy językowe. Jest to rozwiązanie dedykowane w szczególności osobom młodszym, które w trakcie wakacji chcą gdzieś wyjechać, ale zarazem chcą ten czas dobrze wykorzystać. Taki wyjazd, to praktyczna nauka języka połączona z różnego rodzaju atrakcjami i zabawą. Szczególną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zapoznania się nie tylko z językiem, ale także kulturą danego kraju, co może być szczególnie korzystne dla osób, które rozważają lub mają w planach w przyszłości wyjechać do danego kraju do pracy lub na stałe. Zapoznanie się zawczasu z panującymi tam normami i kulturą pomoże w przyszłości w dużym stopniu w zaaklimatyzowaniu się. Dodatkowo, język który przyswajany jest w trakcie obozu językowego, jest w dużej mierze językiem użytkowym, w pewnych sytuacjach nawet z naleciałościami gwarowymi, dzięki czemu późniejsze porozumiewanie się z mieszkańcami danego kraju czy też rejonu będzie zdecydowanie prostsze.


Więcej informacji:


Podsumowując:

Nauka języka obcego w obecnych czasach to konieczność, jednak obecnie doszliśmy już do takiego poziomu, że znajomość jednego języka jakim zwykle jest angielski nie jest wystarczająca. Teraz, jeśli chcemy w jakiś sposób się wyróżniać, chcemy żeby znajomość języka obcego była naszym atutem, wówczas poza angielskim musimy także znać jeden z tak zwanych języków modnych. Języki modne pozwalają na znalezienie dobrze płatnej pracy w Polsce czy za granicą, jednak jak to jest w przypadku każdej mody szybko ulega ona zmianie, tak samo jest w przypadku języków. Dziś modne są jedne, jutro będą inne.