Malowanie nie zawsze jest proste. Niestandardowe powierzchnie, nierówności, czy zagięcia – bardzo często nie nadają się do malowania zwykłą farbą z użyciem pędzla. W takich sytuacjach bardzo pomocna, może okazać się farba w aerozolu.

Do czego stosuje się spraye deco color?

spray deco colorWybierając powierzchnię, na jakiej chcemy malować, musimy mieć świadomość, że czasem jest niezbędne zrobienie tak zwanego podkładu. Spray deco color, to farba akrylowa, która daje efekt w postaci mieniących się opiłków, w kolorze metalicznym. Spraye są stosowane do profesjonalnych prac w branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz oczywiście do prac, remontowych, czy hobbystycznych. Amatorzy tuningu samochodowego lub motocyklowego ozdabiają swoje pojazdy właśnie farbami w sprayu. Rzecz jasna wzbogacone o różne końcówki, które można zakupić w komplecie ze sprayami. Można nimi malować też powierzchnie płaskie jak drewno, metal, kamień, szkło oraz niektóre tworzywa sztuczne. Deco color stanowią też jedną z ulubionych marek ludzi, zajmujących się tworzeniem street – artu, czyli głównie graffiti i muralami. Wielką zaletą farb w aerozolu jest szybki czas ich schnięcia, wystarczy dziesięć, piętnaście minut, a w umiarkowanych warunkach cieplnych, uzyskamy całkowicie suchą powierzchnię. Jedna puszka sprayu, czyli ok. czterystu mililitrów, wystarczy na wymalowanie od półtora, do dwóch metrów powierzchni. To naprawdę dużo, szczególnie, że jedna puszka kosztuje kilka lub kilkanaście złotych. To naprawdę niewiele, zwłaszcza, że deco color, utrzymuje się bardzo długo, bez konieczności powtórnego malowania.

Bez wątpienia malowanie sprayem daje więcej frajdy niż zwykłe malowanie pędzlem. Jednak przyjemność płynąca z malowania to oczywiście nie wszystko, bo najważniejsze są efekty, a te w przypadku użycia sprayu, są zdecydowanie bardziej zadowalające.