Jakie można wykonać zabiegi na ciało?

Coraz większe grono zarówno kobiet jak i mężczyzn korzysta z szerokiej oferty medycyny estetycznej. Prócz zabiegów poprawiających głównie wygląd można wybrać też takie, które mają wiele korzyści na zdrowia. Co dokładnie oferują kliniki medycyny estetycznej?

Depilacja laserowa i inne zabiegi wykonywane przy użyciu lasera

Depilacja laserowaGłównym zadaniem medycyny estetycznej jest poprawienie wyglądu pacjentów, polepszenie jakości ich życia oraz podwyższenie samooceny. Okazuje się, ze oprócz tego kosmetologia przyczynia się do znacznego ułatwienia (i usprawnienia) codziennych czynności pielęgnacyjnych. Doskonałym przykładem jest tutaj depilacja laserowa. Największą zaletą tego zabiegu jest to, że jego efekty utrzymują się do końca życia. Oznacza to, całkowitą utratę owłosienia na partii ciała, która została poddana zabiegowi. Depilacja laserowa jest szczególnie polecana osobom z problemami skórnymi po tradycyjnych metodach depilacji np. zapaleniem mieszków włosowych. Zabieg ten wykonuje się wieloetapowo – podczas kilku sesji. Odstępy między nimi to ok. 6 do 8 tygodni. Innym zabiegiem, do którego wykorzystuje się światło lasera jest laser frakcyjny. To popularna metoda w:

  • redukowaniu małych zmarszczek,
  • usuwaniu zmian pigmentacyjnych,
  • odmładzaniu skóry i poprawianiu jej jędrności,
  • redukcji blizn i rozstępów.

Tak samo jak depilacja laserowa zabieg laserem frakcyjnym jest wykonywany bez znieczulenia i wymaga kilku sesji.

Mezoterapia igłowa na drodze do pięknej, odżywionej skóry

Mezoterapia igłowaKolejny zabieg, któremu można się poddać w klinice medycyny estetycznej jest mezoterapia. Jej działanie jest podobne do lasera frakcyjnego, jednak znajduje ona więcej zastosowań. Należą do nich: lokalna likwidacja tkanki tłuszczowej oraz stymulacja porostu włosów. Zaleca się ją przed zabiegami wykorzystującymi właśnie laser – np. przed usunięciem tatuażu. Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu do skóry za pomocą igły substancji odżywczych. Zazwyczaj jest to mieszanka kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin itp. Stosuje się ją na twarzy, powiekach, dłoniach, dekolcie, szyi i wszędzie tam, gdzie skóra straciła swoją jakość.

Pozostałe zabiegi na ciało

laser frakzyjnyInnym często wykonywanym zabiegiem, który z kolei nie cieszy się dobrą sławą jest botox. Większość osób kojarzy go z zabiegami przeciwzmarszczkowymi i uwydatniającymi poszczególne partie ciała. Tymczasem znajduje on zastosowanie chociażby w leczeniu migren, zeza, stwardnienia rozsianego, nadpotliwości czy problemów z oddawaniem moczu. Botox to nic innego jak jak kiełbasiany powodujący tymczasowy paraliż. Niestety zabiegi wykorzystujące go są kosztowne i często opiewają na kilka tysięcy złotych. Zabiegi za ciało to bardzo liczna grupa i jest ich znacznie więcej niż te wyżej wymienione. Popularnym wśród kobiet jest makijaż permanentny. To doskonała metoda na skrócenie czasu spędzonego każdego poranka przez lustrem i atrakcyjny wygląd zaraz po przebudzeniu. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla pań, które noszą okulary i wykonanie codziennego make-upu jest dla nich bardzo kłopotliwe. Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Stosuje się go najczęściej w okolicach oczu, brwi i ust. Efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat.


Więcej o zabiegach na ciało można znaleźć na:


 

Podsumowanie

Powyżej przedstawione zabiegi są jedynie ułamkiem wszystkich wykonywanych na ciało w ramach medycyny estetycznej. Ich oferta rośnie wraz z zapotrzebowaniami pacjentów. Ewoluuje także ich funkcja – ze skupiającej się głównie na poprawie wyglądu w także leczniczą.