Jakie szelki dla psa?

Jeżeli znajdujemy się w sytuacji, kiedy to chcemy wymienić obrożę naszego psa na szelki, lub też nasz pies dorósł i czas zakupić mu dorosłe szelki, albo po prostu chcemy kupić naszemu psu super prezent w postaci szelek – trafimy bez wątpienia na ogromny wybór tych akcesoriów dla psów. Jest ich na prawdę mnóstwo, każdy będzie miał w czy wybierać w tejże kategorii. Podpowiem Wam tutaj na co należy zwracać uwagę przy wyborze nowych szelek dla psa. Które szelki są dedykowane dla jakich psów i co z rozmiarami – jest dużo czynników i parametrów, na które trzeba zwracać uwagę.

Szelki z Norwegii na pierwszy ogień, które wybrać?

szelki norweskieJeżeli próbowaliście już na własną rękę poszukiwać szelek, na pewno zdajecie sobie sprawę z tego ile różnych rodzajów oferuje nam rynek akcesorów dla psów. Na samym początku musimy się zastanowić po co nam są potrzebne te szelki dla psiaka. Czy będzie on w nich z nami biegał, a może będziemy ich używać tylko podczas spokojnych parkowych spacerów, albo w ciężkim terenie w czasie dog trekkingowych wypadów? Oczywiście jest też kwestia psów użytkowych, dla w tym przypadku mają ona zazwyczaj swoje dedykowane danej dyscyplinie szelki. My weźmiemy pod lupę szelki norweskie, z racji tego, iż sprawdzą się one w trzech kolejnych zadaniach, które wymieniłam powyżej. Jeżeli chodzi o bieganie, będą w porządku, jednakże istnieją do tej dyscypliny sporty inne, nieco lepiej wyprofilowane szelki. Jeżeli chodzi o spacerowanie po parku, będą wręcz idealne, na pewno świetnie sprawdzą się dla każdego psa, nie zależnie od wielkości i rasy, to damo tycz się dog trekkingu.

Pamiętajmy, iż szelki powinny posiadać specjalistyczne miękkie podszycie, która ma zapobiegać otarciom skóry oraz sierści naszego czworonożnego przyjaciela. Pamiętajmy również o doborze odpowiedniego rozmiaru dla naszego psa.