Kamery do użytku zewnętrznego

Bezpieczeństwo w firmie to jedna z najważniejszych kwestii. Przedsiębiorca musi starać się by zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, sobie jak i również całemu sprzętowi jaki się w takiej firmie znajduje. Na chwilę obecną najczęściej do takich zadań stosuje się monitoring, którego skuteczność jest wręcz zadziwiająca. Często nawet jedna kamera jest wystarczająca by w firmie było bezpiecznie. 

Najlepsze wersje kamer przemysłowych 

kamera ip zewnętrzna wifiMonitoring jest kwestią poruszaną od wielu lat. W przeszłości takie systemy były jednak bardzo trudne w zamontowaniu. Transmisja danych była bowiem realizowana przy użyciu przewodów, które ostatecznie podłączane były do rejestratorów. W przypadku dużego przedsiębiorstwa prowadzenie takiej ilości okablowania bywało naprawdę kłopotliwe. Jednak od wtedy zaczęto dążyć do mobilności oraz transmisji bezprzewodowej. Udało się to po kilku latach i obecnie mamy do dyspozycji nowoczesne kamery, z którymi łączyć się możemy zdalnie nawet z drugiego końca świata. Urządzenie jakie nam to umożliwia to oczywiście kamera IP zewnętrzna wifi jest zaś niezbędne by takie kamery działały prawidłowo. Jeśli jednak taka kamera nie ma dostępu do Internetu to również może rejestrować obraz. W takich kamerach wbudowane są bowiem sloty na karty pamięci. Obraz rejestrowany przez kamery może więc być zapisywany bezpośrednio na te karty. Nowe wersje kamer pozwalają na przeglądanie zawartości karty z pozycji urządzeń mobilnych. 

Producenci kamer IP obecnie często umożliwiają nam również pobieranie dedykowanych aplikacji pozwalających na łatwe zarządzanie kamerą. Takie aplikacje instalujemy w naszych telefonach komórkowych. Niektóre modele kamer posiadają nawet specjalne silniczki pozwalające na dowolne obracanie obiektywu kamery. Jest to genialne rozwiązanie pozwalające na zwiększenie zasięgu kamery.