Kanapa dla psa i inne legowiska – jak pozbyć się sierści?

Posiadanie pupila ma wiele plusów. Pies to bardzo lojalny przyjaciel człowieka. Mając w domu zwierzę, trzeba się jednak również liczyć z kosztami, jakie będzie się ponosić. Jednym z nich jest niewątpliwie to, że pies będzie gubił sierść. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Jaka kanapa dla psa będzie najlepsza?

kanapa dla psaZ pewnością wiesz, że istnieje wiele różnych rodzajów legowisk dla zwierząt. Nie wszystkie są godne polecenia ze względu na to, że nie są dość wygodne. Inne z kolei szybko się niszczą, więc trzeba je co chwilę wymieniać. Czasami warto poświęcić jednorazowo trochę więcej funduszy na to, aby pies miał wygodne legowisko. Jeśli chodzi o kształty, wygląd można wyróżnić:

  • kanapy
  • oponki
  • materace
  • maty
  • pontony
  • budki

Najczęściej wybierane są tak zwane oponki, które nieco przypominają kanapy, ale są mniej ekskluzywne i znacznie szybciej niszczeją. Jest to jednak wybór rozsądny, pozwalający na dość długie i wygodne użytkowanie. Niektórzy natomiast decydują, że wystarczy mata dla psa. Rzeczywiście, niektóre zwierzęta chętnie wylegują się na zwykłych kawałkach dzianiny. Jeśli chodzi jednak o roznoszenie się sierści, to w tym wypadku będzie z nią największy problem. Poza tym nie wszystkie psy akceptują takie legowiska. Wówczas okazuje się, że mata leży osobno, a pies i tak śpi gdzie indziej. W tym tekście jednak skupimy się najbardziej na kanapach. Sposób czyszczenia ich będzie bowiem odmienny od czyszczenia mat, które doprowadza się do porządku podobnie jak dywany. Poza tym ze względu na to, że ten mebel może długo posłużyć, tym bardziej opłaca się od czasu do czasu wyczyścić go z sierści. Dzięki temu zyska świeży wygląd, a odpowiednia konserwacja sprawi, że będzie się nadawał do użytku przez dłuższy czas.

Firma sprzątająca a czyszczenie samodzielne

odkurzacz firmy sprzątającejW różnych miastach różnie podchodzi się do kwestii dbania o porządek. We Wrocławiu zdecydowanie więcej ludzi niż w mniejszych miejscowościach decyduje się na sprzątanie mieszkań przez profesjonalistów. Ludzie wiedzą, że zatrudnienie specjalistów sprawi, iż mieszkanie będzie wyczyszczone na błysk. Sami nie zawsze jesteśmy w stanie zadbać o to, aby wyglądało nieskazitelnie. Firma sprzątająca ma przecież profesjonalny sprzęt pomocny, kiedy robi na przykład pranie wykładzin. Co więcej, lepiej by było takich rzeczy nie robić samodzielnie. Kiedy chodzi jedynie o zwykłe sprzątanie, jakie wykonuje się co kilka dni, to oczywiście większość ludzi, także we Wrocławiu, decyduje się zająć nim samodzielnie. Inaczej rzecz się ma w przypadku doprowadzania do porządku lokali biurowych, ale to jest już zupełnie inna kwestia. Co jest zatem lepsze? My jesteśmy zwolennikami tego, aby samodzielnie dbać o porządek na bieżąco. Pozwala to zminimalizować koszty. Poza tym nie każdy chce, żeby ciągle ktoś mu się kręcił po mieszkaniu. W przypadku jednak, gdy potrzeba zrobić coś szczególnego jak czyszczenie dywanu, lepiej zainwestować.

Sprzątanie mieszkania i czyszczenie tapicerki

sprzątanie mieszkaniaKiedy ktoś się uprze, także wykładzinę czy tapicerkę może samodzielnie wyczyścić. Nie zalecamy, aby samemu zajmować się usuwaniem plam wykonanych przez pupila, bo można sprawić, że jeszcze mocniej wnikną w materiał. Usuwanie sierści natomiast nie wydaje się już takim problemem i raczej nie spowoduje, że zaszkodzi się meblowi. Jak wyczyścić kanapę? W Warszawie mamy na to kilka sposobów. Po pierwsze, można zwilżyć szmatkę i taką lekko wilgotną przejeżdżać po materiale kanapy. Spowoduje to, że sierść zbierze się w większe kupki i łatwiej będzie ją później ręcznie zebrać. Po drugie, można próbować użyć odkurzacza, aby chociaż częściowo usunąć ślady psiej obecności. Niestety jest to jedynie sposób na wstępne oczyszczenie legowiska. Inny sposób którego nauczyliśmy się od firmy czyszczącej tapicerki w Warszawie, to po prostu wycieranie suchą gąbką. Spowoduje ono, że część martwego włosia zbierze się razem, a część po prostu „odpadnie” i będzie można je łatwo wciągnąć odkurzaczem.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

  • Laurendesign.eu – strona internetowa firmy tworzącej kanapy i budki dla psa
  • Cleanmind.pl – witryna internetowa firmy sprzątającej z Wrocławia
  • Psy.pl – serwis skierowany do miłośników psów różnych ras

Podsumowanie

Sierść to główny problem właścicieli psów, które przebywają w mieszkaniach. Trzeba się jednak z tym pogodzić i od czasu do czasu skorzystać z usług firmy sprzątającej albo samodzielnie usunąć zgromadzone na meblach zgubione futro. Najwięcej będzie jej na pewno na psiej kanapie.