Kasy fiskalne o niewielkich gabarytach

Obecnie w wielu zawodach konieczne jest korzystanie z kasy fiskalnej. Nie ominęło to nawet lekarzy i prawników. Tacy specjaliści również muszą „nabijać” świadczone przez siebie usługi na kasę fiskalną. Wbrew pozorom służy to nie tylko do kontroli prowadzonej przez Urzędy Skarbowe, ale również pozwala na lepszą organizację pracy osobie, która korzysta z takiej kasy.

Kasa dla lekarza i dla prawnika

kasa fiskalna wrocławDlatego w wielu prywatnych gabinetach lekarskich oraz kancelariach adwokackich można znaleźć drukarki fiskalne. Zazwyczaj wizyta u specjalisty traktowana jest jako usługa medyczna czy też usługa prawnicza. Wybór kasy fiskalnej dla lekarza czy prawnika wcale nie jest skomplikowany. Okazuje się, najlepsze w tym przypadku są nieskomplikowane, niewielkie kasy fiskalne. Taka kasa fiskalna wrocław, która ma służyć w gabinecie czy kancelarii, wcale nie musi posiadać szerokiej bazy towarowej. Jak zostało już wcześniej wspomniane – lekarze najczęściej wszystkie usługi sprowadzają do nazwy usługa medyczna i po prostu nabijają odpowiednią kwotę na kasę. To samo dotyczy prawników – klient płaci za usługę prawniczą, do której przydzielona jest właściwa kwota. Obsługa kasy fiskalnej w takich przypadkach jest albo sporadyczna albo regularna. W związku z tym nie trzeba wyposażać gabinetu czy kancelarii w kilka kas fiskalnych. Przeciwnie – dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednej kasy fiskalnej. Takie kasy zazwyczaj podłączane są do źródła zasilania.

Jeśli lekarz dodatkowo odbywa wizyty domowe, to może pokusić się o zakup kasy fiskalnej, którą można ładować. Chodzi tutaj o kasę ze specjalnym akumulatorem. Liczba paragonów drukowanych przez takie kasy fiskalne każdego dnia sięga od 0 do 10, dlatego nie są one mocno eksploatowane. W wyposażeniu takich kas można znaleźć skórzany pokrowiec.