1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Kilka kwestii związanych z prawem spadkowym

Spadek jednym kojarzy się dobrze, innym niekoniecznie. Zazwyczaj nasze postrzeganie konkretnej rzeczy czy kwestii wiąże się z osobistymi doświadczeniami. Są też osoby, które z tą gałęzią prawa nigdy nie miały nic wspólnego. Warto jednak nabyć pewne informacje w tym zakresie, gdyż może nam się to zdecydowanie przydać w przyszłości. Lepiej być świadomym istotnych zagadnień prawnych.

Spadek można przyjąć, a także odrzucić

prawo spadkowe szczecinWarto wiedzieć, że spadek to nie tylko majątek. Odziedziczyć bowiem można także długi i to niemałe. Pamiętaj zatem, że przyjęcie spadku nie będzie dla ciebie korzystne w każdej sytuacji. Spadek można przyjąć lub odrzucić. Można też przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Są to zagadnienia, którymi zajmuje się na szeroką skalę prawo spadkowe. Wielu prawników specjalizuje się w szeroko rozumianym doradztwie dotyczącym tej właśnie gałęzi prawa. Prawo spadkowe Szczecin to kwestia, którą zajmuje się sporo kancelarii. Adwokaci mogą między innymi doradzać, a także przygotowywać pisma procesowe oraz reprezentować klienta przed sądem. Warto wiedzieć, że w imieniu małoletnich spadek przyjąć lub odrzucić mogą rodzice albo opiekunowie prawni. Należy wystąpić do sądu z wnioskiem o zgodę na przyjęcie lub odrzucenie spadku w imieniu dziecka. Nie jest to sprawa skomplikowana, ale wymaga pewnej znajomości procedur prawnych.

Niektóre sprawy bywają trudne do zrozumienia dla przeciętnego człowieka. Można jednak w takiej sytuacji zgłosić się do kancelarii prawnej. Radcowie prawni, adwokaci zajmują się kompleksowym doradztwem w zakresie różnych dziedzin prawa. Również w kwestii prawa spadkowego. Szukając odpowiedniego prawnika pamiętaj, aby była to osoba godna zaufania. Najlepiej jeśli cieszy się renomą w branży i ma doświadczenie w tego typu sprawach.

Close Menu