Kilka słów o wozach paszowych w Mazowieckim

Wielokrotnie ludzie zadają mi pytania, czy lepsze są rzeczy używane czy nowe. Nie zastawiam się wtedy nad odpowiedzią tylko od razu mówię, że nie wiem. Jest bardzo różnie. Czasem rzecz używana w ogóle nie odbiega od normy i spokojnie można ją kupić, a czasem nie polecam. Ale zawsze konkretną.

Który najlepszy wóz paszowy z mazowieckiego?

wozy paszowe mazowieckieNigdy nie uogólniam. Ostatnio dostałem zapytanie o wozy paszowe mazowieckie. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej tematowi. Wozy paszowe oraz ogólnie rzeczy związane z gospodarstwem rolnym, nie są mi bliskie, dlatego sporo informacji musiałem poszukać sam. Przede wszystkim sprawdziłem ceny w mazowieckim paszowozów używanych i nowych. Postanowiłem też poczytać trochę forma tematyczne. Co najczęściej psuje się w paszowozach i czy są w ogóle zawodne. Ta wiedza była dla mnie nowością, nie odświeżałem jej, tylko nabywałem. Dowiedziałem się chociażby, że można kupić nowy paszowóz dostosowany do wysokości obory – powiem, że było to dla mnie bardzo duże zaskoczenie. Nikt dla mnie nie wyprodukuje samochodu by zmieścił się w garażu, więc paszowozy górą. Oczywiście są ich różne rodzaje, więc i używany można kupić po prostu niższy. Poziomy czy pionowy? Wiele kwestii jest zależnych od tego jakie i ile zwierząt będziemy karmić, oraz czym. Ja tych informacji nie posiadam, więc ciężko mi było porównać wozy. Z tego co sprawdziłem i pasze są różne, a jeśli coś w ogóle w wozie do paszy sprawia problem to ślimaki. Właściwie to one najbardziej pracują w całym tym procesie. Rozdrabnianie, mielenie i cięcie to właśnie praca ślimaków.

Więc w tym wypadku, nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jak i w paru innych, bo wydaje mi się, że w życiu nie ma kwestii prostych i oczywistych. Czasami musimy podjąć jakąś decyzję sami i wziąć za nią odpowiedzialność.